Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cloud Technologies skupiło akcje własne. Przeznaczy je dla managerów  

Cloud Technologies, notowana na głównym rynku GPW spółka koncentrująca się na sprzedaży danych cyfrowych do targetowania reklamy internetowej skupiła 543,9 tys. akcji. Akcje zostaną nabyte po cenie 48 zł za walor. Łączna cena nabywanych akcji wyniesie 9,8 mln PLN. Zawarcie i rozliczenie transakcji nabycia akcji przewidywane jest na 16 marca br.
Reklama

- Jesteśmy przekonani, że program motywacyjny skierowany do kluczowej kadry managerskiej pozwoli nam zatrzymać najlepszych na rynku ekspertów w obszarze nowych technologii. To właśnie dzięki naszym zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie dostarczać najwyższej jakości dane na rynek i skutecznie konkurować na rynku amerykańskim. - komentuje Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

W ramach uchwalonego 31 stycznia 2022 r. skupu akcji własnych Cloud Technologies planowało maksymalnie do końca 2023 r. nabyć do 250 tys. akcji. Spółka nabyła 44,9 tys. akcji w 2022 roku oraz 205,1 tys. akcji w 2023 roku.

Skup akcji własnych Cloud Technologies

 Możliwość objęcia akcji jest uzależniona od spełnienia przez Cloud Technologies KPI, w postaci osiągnięcia skumulowanego poziomu EBITDA w latach 2021 - 2023 w wysokości 55 mln zł - komentuje Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

Strategia Cloud Technologies na lata 2021-2023

Celem strategii na lata 2021 - 2023 jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy na globalnym rynku danych. Najważniejszymi elementami strategii rozwoju są m.in. skoncentrowanie modelu biznesowego na sprzedaży danych, międzynarodowe akwizycje, zakup technologii, skup akcji własnych w celu realizacji programu motywacyjnego oraz przejście na główny rynek GPW

W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2022 roku Cloud Technologies dzięki koncentracji na wysokomarżowym segmencie sprzedaży danych wypracowało rekordowe wyniki. Spółka wygenerowała przychody w wysokości 34,1 mln zł i zysk netto w wysokości 11 mln zł. EBITDA w kluczowym dla spółki segmencie sprzedaży danych wyniosła 15,8 mln zł, co oznacza wzrost o 39,6% r/r. Marżowość EBITDA sprzedaży danych sięgnęła 42,3%. Na koniec III kwartału 2022 roku spółka posiadała 37,5 mln PLN gotówki. Najnowsze sprawozdanie finansowe spółki, przedstawiające wyniki finansowe osiągnięte w 2022 roku, ukaże się 17 kwietnia.

 Firma została założona w 2011 roku, ma siedzibę w Warszawie, a centrum operacyjne znajduje się w Londynie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum