Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Comarch uruchamia nową platformę do testowania wysyłki faktur. Jest zgodna z KSeF

Comarch ogłasza pełną zgodność platformy Comarch EDI z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Oznacza to, że klienci firmy mogą wykorzystać jej rozwiązanie do wysyłania/odbierania faktur ustrukturyzowanych oraz rejestrowania ich w KSeF.
Reklama

Dodatkowo Comarch uruchomił platformę demo pozwalającą sprawdzić, jak wygląda sam proces wysyłania faktur ustrukturyzowanych za pośrednictwem Comarch EDI. Demo dostępne jest zarówno dla klientów firmy, jak i osób, które nie są użytkownikami jej systemów. 

Uruchomiony 1 stycznia 2022 roku jako rozwiązanie dobrowolne Krajowy System e-Faktur, popularnie nazywany KSeF, jest oficjalną platformą rządową do wysyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Celem polskiego Ministerstwa Finansów jest wprowadzenie obowiązku korzystania z KSeF dla wszystkich podatników w Polsce w II kwartale 2023 roku. Polscy przedsiębiorcy mają więc około 12-stu miesięcy na to, by przygotować się na elektroniczną wymianę faktur. 

Comarch EDI jest w pełni zintegrowany z KSeF. Użytkownicy platformy mogą więc za jej pomocą wysyłać/odbierać faktury ustrukturyzowane i rejestrować je w Krajowym Systemie e-Faktur. Cały proces integracji został przeprowadzony w taki sposób, aby klienci Comarch EDI mogli uzyskać pełną zgodność z KSeF bez ponoszenia znaczących kosztów czy wprowadzania jakichkolwiek poważnych zmian w ich środowiskach IT. 

Dla firm, które chciałyby sprawdzić, jak będą wyglądały ich procesy wymiany dokumentów po przejściu na e-fakturowanie, Comarch przygotował również dedykowane demo systemu Comarch EDI. Za jego pomocą klienci firmy mogą sami we własnym zakresie – i na własnych dokumentach – przetestować komunikację na linii Comarch-KSeF i zobaczyć, z jaką łatwością można przesyłać i rejestrować w KSeF faktury ustrukturyzowane. 

Co ważne nie tylko obecni klienci Comarch mogą przetestować wysyłanie faktur do KSeF. Istnieje scenariusz stworzony specjalnie dla osób, które nie korzystają z żadnego z systemów firmy. W ich przypadku wystarczy, że wejdą one na stronę z zapisem na demo i zarejestrują się poprzez formularz zgłoszeniowy. Comarch następnie prześle na podany przez nich adres e-mail dane dostępowe do platformy demo.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum