Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komputronik wprowadza odroczoną płatność dla biznesu. Partnerem PragmaGO

Fintechowa spółka PragmaGO SA poinformowała, że wdrożyła swoją usługę odroczonej płatności dla klienta biznesowego w Komputronik.pl.
Reklama

- Z rodzaju asortymentu naszego partnera oraz potwierdzonych przez niego danych wynika wprost, że dla Komputronik SA klient biznesowy to znacząca część sprzedaży. Wobec tego, Komputronik rozwija ofertę dla biznesu, a odroczona płatność od PragmaGO stanowi jej atrakcyjne uzupełnienie w tym zakresie - komentuje Danuta Czapeczko, Dyrektor sprzedaży ds. B2B e-commerce.

Klienci będą mogli odroczyć termin płatności od 14-stu do 30-stu dni za dowolny zakup w sklepie Komputronik przy wartości koszyka już od 100 zł brutto. Nie ma ograniczeń w zakresie wybranego asortymentu.

- Z naszych obserwacji wynika, że firmy aktywne w e-commerce czasami są niejako przymuszane do korzystania z rozwiązań konsumenckich, które często nie są dostosowane do oczekiwanych wysokości udzielanego finansowania i których nie mogą wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Limity dostępne dla biznesu w Komputronik.pl to 30.000 zł z możliwością ich zwiększania w trakcie współpracy – podkreśla Danuta Czapeczko.

PragmaGO SA to polski fintech notowany na GPW, który w marcu br. pozyskał większościowego udziałowca Polish Enterprise Funds SCA z siedzibą w Luksemburgu. Zgodnie z wieloma zapowiedziami zarządu realizuje strategię rozwoju dystrybucji produktów finansowych i ich obsługi operacyjnej online w zróżnicowanych kanałach, ze szczególnym uwzględnieniem B2B e-commerce. Obecnie jest wyłącznym dostawcą Odroczonej Płatności dla Firm w Allegro Biznes.

Spółka funkcjonuje w branży finansowania MSP od 1996 r. W 2017 r. przyjęła onlinową strategię, która zmieniła oblicze spółki i uczyniła z niej czołowy polski fintech zbudowany na ponad 20-letnich doświadczeniach we współpracy z Klientami z sektora MSP. Rozwój spółki wspiera technologiczna spółka zależna Mint Software. W 2021 r. PragmaGO została przejęta i dokapitalizowana przez Polish Enterprise Funds SCA, wartość inwestycji wyniosła 75 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum