Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kroger łączy siły z Microsoftem i rzuca wyzwanie Amazonowi

Kroger połączył siły z Microsoftem - sieć otworzy bezobsługowe sklepy, które mają być konkurencją dla Amazon Go.
Reklama

Sieć amerykańskich supermarketów wyposażyła dwie swoje lokalizacje - w Monroe (Ohio) i Redmond w stanie Waszyngton - w zaawansowane technologicznie systemy, wykorzystujące infrastrukturę chmury Azure Microsoftu.

Cyfrowy system wyświetlania regałów (EDGE) pokaże kupującym ceny w czasie rzeczywistym, udostępni informacje promocyjne oraz informacje o wartości odżywczej produktów. Korzystając ze zintegrowanej aplikacji, kupujący będą mogli również tworzyć listy zakupów i będą kierowani w czasie wizyty w sklepie ku wybranym przez siebie produktom.

System będzie również wykorzystywał analitykę wideo do powiadamiania pracowników sklepu o braku zapasów oraz informowania klientów w sytuacji, gdy pożądany przez nich towar nie będzie dostępny.

Firmy zamierzają sprzedawać tę technologię innym sprzedawcom detalicznym.

- Nasze partnerstwo łączy światowej klasy kompetencje Kroger w branży spożywczej z mocą Azure i Azure AI - powiedział CEO Microsoftu, Satya Nadella. - Razem zmienimy definicję zakupów dla milionów klientów zarówno Kroger, jak i innych sprzedawców detalicznych na całym świecie, ustanawiając nowy standard dla innowacji w branży - dodał.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum