Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marius Costin prezesem Mokka na region CEE

Marius Costin objął stanowisko prezesa Mokka na region CEE. Będzie odpowiedzialny za działalność firmy w Polsce, Rumunii i Bułgarii, a także za jej rozwój na kolejnych rynkach. Mokka to dostawca usług Buy Now Pay Later (BNPL) w Europie Środkowo-Wschodniej.
Reklama

Kim jest Marius Costin?

Marius Costin ma wieloletnie doświadczenie w branży finansowej. W ostatnich latach kierował krajowymi, regionalnymi, jak i globalnymi zespołami pracując zarówno dla korporacji jak i start-upów. Ostatnio pełnił funkcję Head of EMEA High Velocity Sales & US Global Account Team w PayU, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży i rozwój portfolio produktowego.

Jako CEO na Europę Środkowo-Wschodnią, Marius Costin będzie raportował do Irene Shvakman, prezes Mokka, i będzie współpracował z CEO poszczególnych krajów, w tym z Markiem Biernackim - CEO Mokka w Polsce.

Usługi typu "kup teraz, zapłać później" zdobywają popularność na całym świecie wśród wiodących sprzedawców i młodszych, aktywnych konsumentów. Oczekuje się, że globalny rynek BNPL osiągnie prawie 700 mld USD do 2025 roku, z czego Europa będzie stanowić największy rynek generujący ponad 45% całkowitego wolumenu, z CAGR na poziomie +67% od 2019 do 2025 roku.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum