Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maspex i Carrefour testują Pasta Station - maszynę do napełniania makaronów Lubella

Nowoczesny refillomat pozwalający kupować makaron do własnych opakowań to kolejne rozwiązanie wprowadzane przez Grupę Maspex w ramach ograniczenia zużycia plastiku i dążenia do niemarnowania żywności.
Reklama

Od 31 sierpnia 2022 r. w sklepie Carrefour Arkadia w Warszawie stanie Pasta Station - nowy automat do napełniania makaronów Lubella do torebek papierowych, woreczków wielorazowych i opakowań własnych. Program ma obecnie charakter pilotażowy  i  jest kontynuacją projektu marki Lubella prowadzonego wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym w ramach KPT ScaleUp.     

Klienci Carrefour Arkadia będą mogli kupić cztery rodzaje makaronów marki Lubella – świderki, muszelki, piórka i kokardki, każdy w trzech pojemnościach 150, 250 i 350 gramów. Automat pozwala napełnić zarówno torebki papierowe, woreczki wielorazowe jak i pojemniki przyniesione przez klientów. Należy pamiętać, że opakowanie własne powinno być czyste i dostosowane do kupowanych produktów.

Proces zakupowy składa się z kilku kroków. Klikając na ekran automatu Swapp wybieramy makaron, który chcemy kupić. Następnie mamy możliwość poznania jego składu, wartości odżywczych, ceny i dostępnych pojemności. W kolejnym etapie wybieramy rodzaj opakowania, którym dysponujemy. Po wyborze, maszyna automatycznie otworzy drzwiczki, za którymi znajduje się dozownik. Pod nim umieszczamy nasze opakowanie. Po zamknięciu drzwiczek, na ekranie wybieramy pojemność, którą chcemy kupić i klikamy przycisk Start. Wypełnienie opakowania trwa kilkanaście sekund. Następnie na ekranie pojawia się komunikat informujący o zakończeniu zasypywania, drzwiczki otwierają się i maszyna automatycznie drukuje etykietę ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi zakupionego produktu oraz kodem kreskowym. Po jej naklejeniu na wypełnione produktem opakowanie, możemy zapłacić za produkt w kasie sklepu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum