Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni rozpocznie budowę parku w Poznaniu. Ma mieć 150 tys. mkw.

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakupił blisko 35 hektarów gruntu i już w lutym br. rozpocznie budowę Panattoni Park Poznań A2 o docelowej powierzchni niemal 150 000 metrów kwadratowych.
Reklama

Inwestycja Panattoni zlokalizowana będzie w pobliżu skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11. Budynek o powierzchni 82 000 mkw. zajmie gigant branży odzieżowej, a kolejne 62 000 mkw. to powierzchnia spekulacyjna.

Panattoni w Poznaniu

Deweloper nieustannie rozwija swoje wielkopolskie portfolio, a sercem działalności w regionie pozostaje Poznań i okolice - informuje Panattoni. Jak dodaje, dostarczył tu łącznie prawie 1 500 000 mkw., z czego 250 000 mkw. w 2022 roku, a na koniec ub.r. w budowie pozostawało 140 000 mkw. Firma nie zwalnia tempa w 2023 roku. Na terenie o powierzchni 34,7 ha powstanie Panattoni Park Poznań A2, który jeszcze w tym roku pozwoli poszerzyć portfolio o kolejne 150 000 mkw. Realizacja obu budynków – 62 000 mkw. oraz 82 000 mkw. – ruszy w lutym. Większy z nich zostanie ukończony w październiku i zostanie zajęty w całości przez giganta branży odzieżowej, wspierając e-commerce firmy.

- Region Poznania pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową nieustannie znajduje się w krajowej czołówce. Doskonałe położenie stolicy Wielkopolski, dostęp do infrastruktury drogowej i ekspozycja na najważniejsze rynki polskie oraz zagraniczne, przyciągają międzynarodowy biznes, dlatego ruszamy z kolejną inwestycją o wielkiej powierzchni. Panattoni Park Poznań A2 jeszcze przed rozpoczęciem budowy potwierdził swój ogromny potencjał, znajdując na ponad 80 000 mkw. najemcę, który z poznańskiej lokalizacji będzie obsługiwał kilka europejskich rynków – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Najem tak ogromnej powierzchni jest potwierdzeniem błyskawicznego rozwoju e-commerce’u dla branży fashion, którego globalna wartość jeszcze na początku 2022 roku wynosiła ok. 744 mld dol., a do końca 2026 roku ma wzrosnąć do 1,1 bln dol.

Zielona rewolucja staje się faktem

Obiekt zrealizowany dla odzieżowego giganta będzie kolejnym kamieniem milowym w zielonej rewolucji branży nieruchomości przemysłowej, napędzanej przez Panattoni. Deweloper planuje uzyskać dla inwestycji certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Outstanding – dotychczas nieobecnym na polskim rynku. Realizacja powstanie bez użycia PCV, a deweloper przystosuje dach obiektu pod instalację fotowoltaiczną. Ponadto najemca skorzysta ze zwiększonej liczby świetlików, systemu BMS czy inteligentnego oświetlenia. W zakresie oszczędności wody Panattoni przygotuje m.in. system odzyskiwania deszczówki. Na terenie inwestycji powstanie także stacja uzdatniania wody pitnej, a ścieki bytowe będą odprowadzane do biologicznych oczyszczalni ścieków.

Realizacja przewiduje również liczne rozwiązania dla pracowników. Użytkownicy obiektu skorzystają m.in. z ładowarek dla samochodów elektrycznych, infrastruktury dla rowerzystów, siłowni oraz tarasu zewnętrznego, boiska do siatkówki, toru do gry w boule czy centralnej instalacji wody pitnej w biurze.

Panattoni Park Poznań A2

Panattoni Park Poznań A2 zapewnia bardzo dobrą ekspozycję na pobliską autostradę A2, łączącą między innymi Warszawę, Łódź i Berlin, a także sprawne dotarcie do położonego 7 km od inwestycji węzła „Poznań Krzesiny”, który łączy A2 oraz S11 – ta docelowo połączy bałtyckie wybrzeże z województwem śląskim.

Ponadto ok. 15 km dzieli park od drogi ekspresowej S5 (Bydgoszcz – Wrocław). Inwestycja w regionie stolicy wielkopolski zapewnia również bardzo dobry dostęp do pracowników, co jest szczególnie istotne przy obiektach o tak dużej powierzchni. Zatrudnienie w ramach parku wyniesie ok. 4,5 tys. osób.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum