Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni sprzedał w pełni wynajęty park na Śląsku. Kupiła Palmira

Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału instytucjonalnego w sektorze nieruchomości przemysłowych i logistycznych, sprzedał w pełni wynajęty park logistyczny Silesia East w Sosnowcu, na południu Polski. Strony uzgodniły, że nie ujawniają wartości transakcji.
Reklama
  • Silesia East zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrad A1 i A4, co zapewnia dostęp do 11-milionowej populacji.
  • Kompleks klasy A, o powierzchni 32 000 mkw., jest częścią głównego hubu logistycznego wokół Katowic, stolicy Śląska.
  • Park posiada poziom certyfikacji środowiskowej BREEAM Excellent, a do 2025 r. ma osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto.

Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału instytucjonalnego w sektorze nieruchomości przemysłowych i logistycznych, sprzedał w pełni wynajęty park logistyczny Silesia East w Sosnowcu na południu Polski. Nabywcą jest inwestor i zarządca aktywów reprezentowany przez Palmira Polska.

W sercu przemysłowego centrum Europy Środkowo-Wschodniej

Kompleks klasy A, o powierzchni 32 000 mkw., jest częścią głównego hubu logistycznego wokół Katowic, stolicy Śląska. Region ten graniczy z Czechami i Słowacją oraz leży w sercu przemysłowego i produkcyjnego centrum Europy Środkowo-Wschodniej.

Park zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrad A1 i A4, co zapewnia dostęp do 11-milionowej populacji w Polsce i Niemczech w zasięgu 2 godzin jazdy. Dwa międzynarodowe lotniska – Katowice i Kraków – są oddalone odpowiednio o 20 i 35 minut jazdy samochodem, natomiast międzynarodowe lotnisko w Ostrawie w Czechach znajduje się w odległości jednej godziny. 

- Apetyt inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne z wysokimi wskaźnikami zrównoważonego budownictwa pozostaje na polskim rynku stabilny, a śląski park wpisuje się w te oczekiwania. Posiada najwyższy na polskim rynku poziom certyfikacji środowiskowej BREEAM Excellent, a do 2025 r. ma osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto - mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

- Cieszymy się, że możemy powiększyć nasz polski portfel o tę akwizycję, szczególnie w tak wymagającym roku. Kolejne inwestycje są w drodze - komentuje Aleksandra Bis, Head of Palmira Asset Management Poland.

Pięciu najemców Panattoni Park Silesia

Panattoni Park Silesia ma wysokość 10 metrów. Oferuje 134 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i trzy dla ciężarowych, a także 52 rampy samochodowe oraz nośność posadzki na poziomie 50 kN/mkw.

Obiekt jest w całości wynajęty. Z powierzchni korzysta pięciu najemców: producent elektroniki Bitron, firma motoryzacyjna Toyota, dostawca usług logistycznych Antwerk, firma Dorel – właściciel takich marek jak Maxi-Cosi (foteliki samochodowe dla dzieci) oraz PlusEight – specjalista z branży rusztowań. Firma Bitron zajmuje 42% całej powierzchni.

Panattoni zrealizowało już 8 z 12 planowanych parków logistycznych w ramach śląskiego hubu, który ma osiągnąć powierzchnię 516 000 m kw. Aż 130 000 mkw. osiągnęła inwestycja Panattoni Amazon, dostarczona dla giganta światowego e-commerce’u.

Przy transakcji w imieniu Panattoni działała kancelaria CMS. Firmie Palmira doradzały kancelarie Dentons (prawna i podatkowa) w Dusseldorfie i Warszawie, Drees & Sommer (techniczna) oraz Nova-Ambiente (środowiskowa). JLL Polska pełnił rolę brokera.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum