Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Park handlowy M Park ruszył w Świdniku. Biedronka wśród najemców

Firma LCP Properties sfinalizowała zakup dwóch projektów handlowych, które powstaną w Łochowie i Iławie oraz istniejącego już Retail Parku w Ząbkowicach Śląskich. Grupa LCP 30 marca kupiła i uruchomiła park handlowy typu M Park w Świdniku.
Reklama

- Nasze siły skupiają się m.in. na powiększeniu portfela powierzchni dla małego biznesu (SBU), które realizujemy w Gdańsku, Bydgoszczy i Zabrzu. W 2022 roku wartość naszych aktywów przekroczyła 460 mln euro i zakładamy sobie za cel, aby w najbliższych latach kwota ta osiągnęła 1 mld euro – komentuje Krystian Modrzejewski, Group Operations Director, LCP Properties.

Najnowszy projekt M Park Świdnik jest 45. parkiem handlowym grupy inwestycyjnej M Core a jego wartość to 10 milionów EUR.

Obiekt o powierzchni GLA 7,700 mkw. jest największą inwestycją Grupy LCP w Polsce, działającą pod marką M Park. Wśród najemców znalazły się Pepco, Dealz, Action, Sinsay, Rossmann, Martes Sport a operatorem spożywczym jest Biedronka. Umowy są finalizowane z kolejnymi najemcami. Obiekt stworzy 150 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.

- Ta inwestycja, o wartości 10 milionów euro, jest częścią realizacji celu inwestycyjnego grupy M Core i należącej do niej LCP Properties, który zakłada powiększenie wartości portfela do 1 miliarda euro w ciągu najbliższych lat – mówi Magdalena Kowalewska, COO w LCP Properties.

- Park handlowy w Łochowie jest w trakcie budowy, której zakończenie przewidziano na czwarty kwartał tego roku. Projekt powstanie u zbiegu ulic Wolności i Alei Pokoju w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej i usługowej. Na powierzchni ponad 2,6 tys. mkw. będą funkcjonować sklepy 10 najemców. – Wśród nich znajdą się Dealz, Pepco, Stokrotka, Rossmann. Pozostałe umowy są finalizowane i niedługo będziemy mogli o nich poinformować – mówi Justyna Małysko, Senior Leasing Manager, LCP Properties.

Obiekt będzie dysponował parkingiem z 60 miejscami postojowymi.

Kolejnym zakupionym projektem w budowie jest park handlowy w Iławie. Inwestycja jest realizowana przy ulicy Wojska Polskiego, przy stacji PKP Iława Główna i przystankach komunikacji miejskiej. Park handlowy, będzie miał 5,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Wśród najemców znajdą się takie marki jak: Pepco, KiK, Stokrotka, Smyk, Sinsay oraz market budowlany Hipper. Pierwszych klientów, inwestycja przywita już pod koniec tego roku.

Trzeci z obiektów, pozyskanych w ostatnich transakcjach jest istniejący park handlowy w Ząbkowicach Śląskich. Obiekt oferuje blisko 9,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Na tej przestrzeni są sklepy 16 najemców, w tym: Smyk, Deichmann, Action, Tedi, Media Expert, Pepco, Sinsay, Rossmann, KS Sport, Martes Sport, Mrówka oraz Biedronka. Parking mieści 320 samochodów. Grupa LCP Properties kupiła nieruchomość od firmy P.A. Nova po krótkim i efektywnym procesie analizy projektu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum