Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Powstaje marketplace dla sprzedawców cyfrowych hodowli świń

Są już cyfrowe buty Adidasa, pomysłodawcy opracowujący nowe produkty cyfrowe poszli jednak o krok dalej. Powstała platforma, która umożliwia inwestycję w hodowlę cyfrowej świni. To przykład kolejnego produktu z rynku dóbr cyfrowych, który rozwija się dynamicznie na całym świecie. Ale nie tylko.
Reklama

Cyfrowa hodowla za kryptowaluty

Jak donosi slobodenpecat.mk, niedawno zaczęła funkcjonować platforma, która umożliwia każdemu hodowanie własnej świni bez konieczności pracy na farmie. Inwestycja w hodowlę możliwa jest wyłącznie za pomocą kryptowalut, a wkrótce dostępne mają być opcje płatności za pomocą kart.

Specyfika pomysłu polega na tym, że ci, którzy zdecydują się na inwestycję w cyfrową świnię, będą mieli stały dostęp do informacji o jej rozwoju, a za pomocą systemu kamer będą mogli monitorować, jak rolnicy z krwi i kości dbają o swoje żywe zwierzę. Będą to nowoczesne gospodarstwa, które dzięki ekologicznemu charakterowi zapobiegną rozprzestrzenianiu się chorób powszechnych u świń i nie będą stosowały w żywieniu zwierząt składników GMO.

Marketplace dla cyfrowej hodowli

Pierwszy zakup już został dokonany i twórcy aplikacji mają nadzieję, że uda im się połączyć rolników potrzebujących inwestycji z klientami poszukującymi wysokiej jakości żywności. Jak informuje portal novac.jutarnji.hr, plan hodowli cyfrowych świń powinien składać się z pięciu etapów. Pierwsza faza trwa do końca tego roku, a zebrane do tego czasu środki zostaną wykorzystane do uruchomienia produkcji w gospodarstwie Stanci Petrinja firmy Agroporc. W dalszej części zostaną poczynione inwestycje w rozwój kolejnego gospodarstwa tej firmy zlokalizowanego we wsi Breštanovci.

Dyrektor firmy IT Beyondi Christian Glibo wyjaśnia, że przez pierwsze dwa miesiące w projekt zaangażowani będą pierwsi rolnicy i inwestorzy. W kolejnych dwóch miesiącach przewidziano przygotowania do stworzenia marketplace’u. Będzie to rodzaj giełdy, na której inwestorzy będą mogli handlować swoimi dobrami. Inwestycja pozwoli klientowi poznać całą drogę żywności – od pola do stołu, a jej bezpieczeństwo staje się w całym procesie produkcji najważniejszą kwestią.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum