Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rohlig Suus Logistics z nowym magazynem w Szczecinie (zdjęcia)

Polski operator logistyczny Rohlig Suus Logistics otworzył nowy magazyn w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej inwestycji firma dysponuje w regionie już 13 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. W regionie Suus stawia na automatyzację, m.in. prowadząc procesy oparte o nowoczesne regały windowe.
Reklama

Nowy magazyn, zlokalizowany przy ul. Lubczyńskiej 22A, dwukrotnie zwiększa dotychczasową powierzchnię magazynową oraz zdolność operacyjną operatora w regionie. Z kolei zatrudnienie w szczecińskim oddziale wzrasta o 40 osób.

– To nasz drugi obiekt w Szczecinie, co pokazuje wzrost potencjału ekonomicznego regionu w ostatnich latach. Zachodniopomorskie to naturalny hub logistyczny dla wymiany handlowej z krajami skandynawskimi, a korytarz ten jest bardzo istotny w naszej strategii rozwoju transportu drogowego i intermodalnego. Intensywnie rozbudowujemy połączenia drobnicowe i całopojazdowe na tym kierunku – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics. - Dla klientów z tego kierunku bardzo duże znaczenie mają kwestie zrównoważonego rozwoju, stąd w nowej lokalizacji szczególną uwagę przyłożyliśmy do rozwiązań ekologicznych - dodaje.

Operator logistyczny rozszerza zakres usług

Rohlig Suus Logistics jest obecny w województwie zachodniopomorskim od 2009 r., gdzie świadczy m.in. kompleksowe usługi z zakresu obsługi magazynowej, celnej czy spedycji. Od tego roku operator logistyczny rozszerza swój zakres usług dzięki akwizycji firmy Expert, zajmującej się dostawami paletowymi na ostatniej mili, a także świadczącej usługi dodatkowe, jak wniesienie i montaż mebli czy instalacja sprzętu AGD i RTV. Jeden z oddziałów Experta działa właśnie w Szczecinie.

Suus planuje konkurować nie tylko specjalistycznych dostawach. Nowy magazyn przy Lubczyńskiej będzie się również specjalizował w usługach dodanych – kompletacji, etykietowaniu, banderolowaniu czy tworzeniu zestawów produktowych. Dla klientów nie bez znaczenia są też kompleksowe usługi celne.

– W nowym magazynie oferujemy m.in. usługi składowania i kompletacji z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych regałów, jak i składowanie blokowe. Nasze usługi kierujemy do m.in. firm z branży automotive, opakowaniowej oraz elektronarzędzi. Dysponujemy miejscem uznanym, czyli wydzieloną przestrzenią, gdzie firma może dokonać zgłoszenia celnego w tzw. procedurze uproszczonej, bez potrzeby przejazdu z ładunkiem na teren urzędu celnego – tłumaczy Łukasz Szymański, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Szczecinie.

Office of the futur do pracy wspólnej i indywidualnej

Magazyn w Szczecinie jest w trakcie procesu uzyskiwania certyfikatu BREEAM, świadczącego o tym, że został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek przyjazny dla ludzi i środowiska naturalnego. W oddziale zastosowano m.in. oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI).

Z kolei nowa przestrzeń biurowa została zaprojektowana w myśl kultury organizacyjnej – Office of the future, tak aby pracowniczki i pracownicy z przyjemnością spędzali w niej czas. Znajdują się tam m.in. strefy do pracy wspólnej, jak i indywidualnej, a także specjalna strefa odpoczynku dla kierowców.

Rohlig Suus Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny, prowadzi projekty z zakresu logistyki kontraktowej. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2021 rok na poziomie 2 mld zł. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza ponad 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum