Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszyła platforma do zakupu fotowoltaiki i odsprzedaży zielonej energii

Platforma handlu zieloną energią reo.pl rozpoczyna 2023 rok od startu wyjątkowej na polskim rynku inicjatywy. Jako partner strategiczny, wspólnie z SolarAide, uruchomił marketplace do zakupu instalacji fotowoltaicznych i zarabianie na zielonej energii.
Reklama

Format platformy www.solaraide.pl, z powodzeniem działający na rynku litewskim, w Polsce poszerzono o obrót zieloną energią. SolarAide i reo.pl oferują klientom nie tylko zakup instalacji fotowoltaicznej, lecz także możliwość sprzedaży nadwyżek prądu na rynku i uzyskanie dodatkowego dochodu.

Hub skupiający użytkowników OZE

- Chcemy, aby energia odnawialna stała się powszechna. By dostęp do niej był prostszy i przyjazny, a warunki współpracy zainteresowanych stron klarowne. Jako partner strategiczny SolarAide, wprowadzamy na polski rynek innowacyjne rozwiązanie, które zarówno konsumentom, jak i odbiorcom biznesowym, umożliwia szybką i jasną kalkulację – mówi Grzegorz Tomasik, członek zarządu reo.pl. - Dostępny na portalu kalkulator pozwala na obliczenie potencjału fotowoltaicznego na podstawie aktualnego zużycia energii elektrycznej, ilości godzin nasłonecznienia w danej lokalizacji, parametrów technicznych dachu czy wielkości działki. Zaangażowanie w rozwój tej platformy na polskim rynku to dla nas naturalny krok: promujemy energię ze źródeł odnawialnych i chcemy, by była jak najbardziej dostępna – dodaje.

Grzegorz Tomasik, członek zarządu reo.pl (fot. mat. pras.)
Grzegorz Tomasik, członek zarządu reo.pl (fot. mat. pras.)

Współpraca z reo.pl jako partnerem strategicznym projektu daje SolarAide możliwości mocne wejścia na polski rynek i stabilnego na nim funkcjonowania.  

- Platforma jest unikalnym hubem skupiającym użytkowników, którzy chcą rozpocząć lub rozwinąć przygodę z fotowoltaiką, a także instalatorów. Dzięki przejrzystej formie dajemy konsumentom narzędzia i wiedzę, aby odnawialne źródła energii stały się częścią ich codzienności. W przyszłości planujemy rozszerzyć usługi oferowane na platformie, które pozwolą nie tylko nabyć instalację fotowoltaiczną, ale także uzyskać wszystkie niezbędne usługi potrzebne podczas korzystania z niej, aby zwiększyć żywotność instalacji i przychody uzyskiwane przez klienta – komentuje Jokūbas Viduto, CEO & Founder SolarAide.

Co daje platforma?

Jednym z ważnych elementów serwisu jest interaktywna, intuicyjna ankieta, po wypełnieniu której użytkownicy otrzymują pakiet spersonalizowanych informacji i kalkulacji. Dane zawierają m.in. proponowaną moc na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną, przewidywane oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, koszty inwestycji, czas zwrotu, maksymalną możliwą moc, zwrot z inwestycji w przypadku optymalizacji mocy instalacji pod kątem obrotu energią elektryczną.

Informacje prezentowane są w przejrzysty sposób, aby pomóc użytkownikom w łatwym podjęciu decyzji. Prezentowane oferty można sortować, porównywać i filtrować w oparciu o instalatora, ocenę instalatora, producentów sprzętu oraz cenę.

Solaraide platforma mat pras.png
Solaraide platforma mat pras.png

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum