Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spotify zwolni 2 proc. swoich pracowników

Spotify, dostawca transmisji strumieniowej, przeprowadza redukcję etatów i restrukturyzację w segmencie podcastów. Według wewnętrznej notatki skierowanej do pracowników, firma planuje zlikwidować 200 miejsc pracy, co stanowi około 2% całej siły roboczej.
Reklama

Decyzja Spotify wynika z nowej strategii, którą przyjęła firma, a mianowicie "szyte na miarę podejście, zoptymalizowane pod kątem każdego programu i każdego twórcy". Celem firmy jest skupienie się na wiodących podcasterach na całym świecie, informuje portal onlinehaendler-news.de.

 

 

Parcast i Gimlet połączone w  Spotify Studios

W ramach tej restrukturyzacji, firmy podcastowe Parcast i Gimlet zostaną połączone w nową jednostkę o nazwie Spotify Studios, która będzie kontynuować produkcję oryginalnych programów. Spotify rozważa również wprowadzenie nowych programów "zawsze aktywnych", które mają przyciągnąć lojalnych odbiorców i reklamodawców.

Według informacji udostępnionych przez Spotify, platforma ma obecnie ponad 100 milionów słuchaczy podcastów, a liczba ta wzrosła dziesięciokrotnie od 2019 roku. Oferta treści podcastowych została znacznie poszerzona z 200 tysięcy do 5 milionów audycji, a przychody z reklam rosły dwucyfrowo od 2021 do 2022 roku.

Spotify -  to będzie kolejna fala zwolnień

W styczniu tego roku Spotify ogłosiło również zwolnienie 500 pracowników i wprowadzenie programów efektywnościowych w celu optymalizacji działalności. Teraz firma kontynuuje proces restrukturyzacji, dążąc do dalszego rozwoju i umocnienia swojej pozycji na rynku podcastów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum