Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Start-up Challenge 2020 – zgłoszenia do 6 lipca

Aplikacje do piątej edycji konkursu Start-up Challenge otwarte są do 6 lipca br. Finaliści zaprezentują swoje pomysły na biznesy podczas European Tech and Start-up Days, wydarzenia towarzyszącego XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (EEC - European Economic Congress, 2-4 września 2020). To dla początkujących przedsiębiorców szansa dotarcia ze swoim pomysłem do przedstawicieli międzynarodowych firm, uzyskania wartościowego mentoringu oraz zaistnienia na jednej z największych start-upowych scen w Europie Centralnej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Reklama

– Znaleźliśmy się w rzeczywistości, która mocno przyspieszyła i postawiła przed nami pytania o nowe jutro. Odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się sytuację są innowacje w sektorze medycznym, przemysłu 4.0., czy budowlanym. W tym roku kładziemy szczególny nacisk na technologie i integrujemy European Tech and Start-up Days jeszcze silniej z formułą Europejskiego Kongresu Gospodarczego – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days. – Zależy nam by spotkanie „młodego i dojrzałego“ biznesu było jak najbardziej efektywne, dawało realne korzyści i kontakty. Dotychczasowe doświadczenie potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku – dodaje.

Konkurs Start-up Challenge już po raz piąty towarzyszy European Tech and Start-up Days. Finaliści poprzednich edycji przyznają, że wyróżnienie otworzyło przed nimi wiele nowych możliwości. Opowiedzieli o tym podczas EEC Online, trwającej od maja br. internetowej odsłony Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Kilkadziesiąt debat organizowanych online stanowi wstęp do planowanego w stacjonarnej formule spotkania we wrześniu.

Laureat ubiegłorocznej edycji European Start-up Challenge w kategorii Business Processes, firma ProperGate, dostarcza oprogramowanie do automatyzacji zarządzania logistyką dostaw na dużych budowach na całym świecie. Start-up znalazł się w zestawieniu 50 najbardziej obiecujących globalnych start-upów 2019 roku z branży budowlanej.

– Przez ostatni rok wiele się zmieniło, mamy nowych klientów, współpracujemy z największymi firmami w Polsce. Prowadzimy kolejne rozmowy w Emiratach Arabskich, dostaliśmy się do Akceleratora MBRIF (Mohammed Bin Rashid Innovation Fund), oficjalnego programu akceleracji innowacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którego partnerem jest jedna z największych firm budowlanych w Emiratach Arabskich i już w czerwcu rozpoczynamy tam proces akceleracji, budowania pilotażu. Rozpoczęliśmy także współpracę z dostawcami kluczowych materiałów – coś czego wcześniej nie mieliśmy, ponieważ do tej pory budowaliśmy nasz system w oparciu głównie o generalnych wykonawców – mówił podczas EEC Online Robert Grudzień, CEO ProperGate. – Rozwijamy się, w porównaniu do ostatnich dwunastu miesięcy nasz zespół zwiększył się dwukrotnie, więc rośniemy i mamy nadzieję, że to się utrzyma – dodał.

W ubiegłorocznej edycji European Start-up Challenge w Katowicach, w kategorii ochrona środowiska, zwyciężyła firma MakeGrowLab. Start-up produkuje materiał SCOBY, który rośnie na odpadach i ma być w pełni biodegradowalny. Może być stosowany jako zamiennik plastiku w opakowaniach jednorazowych albo zastosowany np. jako abażur.

– W momencie dołączenia do Start-up Challenge nasz start-up był konceptem, nie miał jeszcze pilotażowej produkcji, w tym momencie produkujemy, jesteśmy ciągle w momencie badań, ale już niedługo możemy mieć pierwsze wdrożenia, pracujemy już z klientami końcowymi. Potrzeba zmiany materiałów jest ogromna. I jest nadal, pomimo pandemii, a nawet towarzyszy jej większa świadomość, tak więc idziemy do przodu – stwierdziła podczas EEC Online Róża Rutkowska, współzałożyciel MakeGrowLab.

W konkursie Start-up Challenge 2019 wyzwanie podjęła rekordowa liczba 300 start-upów z kilku kontynentów.
W finale znalazły się również: Bioceltix – start-up biotechnologiczny z branży weterynaryjnej, który rozwija leki wykorzystujące komórki macierzyste, celując w schorzenia szczególnie wymagające nowych, skuteczniejszych
i bezpieczniejszych metod leczenia; QNA technology, firma pracująca nad syntezą najwyższej jakości kropek kwantowych niezawierających kadmu, kropek emitujących w kolorze niebieskim oraz kropek do konwerterów promieniowania, mających zastosowanie w fotowoltaice oraz w hodowli roślin; Hyper Poland – rozwiązanie, które pozwala na modernizację istniejącej sieci kolejowej w taki sposób, by pociągi mogły poruszać się po nie z prędkościami rzędu 300 km/h bez konieczności budowania nowej kosztownej infrastruktury; Salesbook, aplikacja sprzedażowa
i prezentacyjna dla nowej generacji handlowców mobilnych, których zadaniem jest dotarcie do klienta, analiza jego potrzeb oraz zaprezentowanie i konfiguracja produktu.

Do Start-up Challenge 2020 aplikować mogą start-upy, które nie funkcjonują na rynku dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z sześciu kategorii branżowych konkursu: new industry (przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny), environment (ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów), tradition & modernity (przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo), health & biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia), business processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR), client & lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

European Tech and Start-up Days to okazja do pozyskania partnera biznesowego spośród uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego – tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne projekty. To także bezpośredni kontakt z uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej oraz obecnymi na wydarzeniu mediami, występ na start-upowej scenie, wsparcie światowych ekspertów i dostęp do wartościowego mentoringu.

Grupa PTWP planuje organizację XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w terminie 2-4 września br. oraz European Tech and Start-up Days w dniach 3-4 września 2020 r. w formule stacjonarnej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Zgłoszenia do Start-up Challenge do 6 lipca br.: http://www.estartupdays.eu/2020/pl/start-up-challenge/527/ 

Organizatorem European Tech and Start-up Days jest Grupa PTWP.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum