Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa rozwija centrum danych w Warszawie

Netskope, firma działająca  na rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa, otworzyła swoje centrum danych (NewEdge) w Warszawie. W sumie amerykańska firma zrealizowała już 62 podobne inwestycje na całym świecie, na które przeznaczyła ponad 100 mln dol. Niedawno podobne centrum danych zostało otwarte w Brukseli. Warszawska inwestycja to pierwszy taki obiekt w Europie Środkowo- Wschodniej.
Reklama

Netskope to amerykańska firma działająca w segmencie cyberbezpieczeństwa, która  dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce.

Nowe centrum danych w Warszawie

W Polsce Netskope sprzedaje swoje usługi poprzez sieć partnerów. Nowe centrum danych w Warszawie oferuje wszystkie możliwe usługi na najwyższym światowym poziomie - informuje amerykańska firma informatyczna,.

- Platforma Netskope zapewnia bezpieczne przetwarzanie i kontrolę dostępu do wszelkich danych w środowisku chmury informatycznej, sieci internetowej oraz modelu pracy zdalnej czy też hybrydowej. Dla wielu naszych klientów ważne jest, aby wszelkie aktywności ich pracowników były zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej albo w kraju, w którym jest ich główna siedziba. Centrum danych w Warszawie przełoży się lepszy zasięg dostępnych usług Netskope przy wysokiej wydajności i mniejszych opóźnieniach, co niewątpliwie może być bardzo ważne dla firm i przedsiębiorstw korzystających z różnych rozwiązań chmurowych – mówi Michał Borowiecki, dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią. - Uruchomione centrum pokazuje też, że firma chce dynamicznie oferować swoje usługi na polskim rynku. Polska ma być także hubem, który umożliwi dostawę rozwiązań dla klientów z innych krajów Europy Wschodniej -  dodaje.

Netskope na rynku cyberbezpieczeńtwia

W Polsce Netskope intensywnie rozwija sieć partnerów, którzy oferują jej usługi. Obecnie firma współpracuje już na polskim i rynku Europy Wschodniej z Clico jako dystrybutorem jej rozwiązań oraz w Polsce z wybranymi takimi partnerami, jak Apius, TraffordIT czy też 4Prime w zakresie sprzedaży i wdrażania jej rozwiązań.

Netskope na rynku cyberbezpieczeńtwia oferuje swoje rozwiązania już od 10 lat, zatrudnia ponad 2500 pracowników. Ma ponad 2000 klientów, w tym wśród największych banków komercyjnych na świecie, 5 z 7 największych dostawców opieki zdrowotnej, 2 z 3 największych firm telekomunikacyjnych a także 2 z 4 największych sprzedawców detalicznych.

Z usług amerykańskiego koncernu korzystają także Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC Energy, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL a także federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Firma została wskazana przez Gartnera jako lider na rynku SSE (Security Service Edge). Jest jedynym liderem SSE wymienionym również w ostatnim opracowaniu Gartnera dla tego rynku.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum