Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Thermoplex ma coraz więcej klientów z branży FMCG

Thermoplex, firma świadcząca profesjonalną obsługę i serwis urządzeń do transportu chłodniczego, otwiera nowy punkt serwisowy i firmowy magazyn dla swoich kontrahentów. Ekspansja spowodowana jest rosnącym zapotrzebowaniem klientów – rocznie Thermoplex montuje już ok. 900 agregatów chłodniczych. Dla porównania – w 2015 roku było to 460 usług montażowych w ciągu całego roku. Decyzja firmy jest odpowiedzią na rozrastający się z roku na rok rynek FMCG.
Reklama

– Nowy punkt serwisowy został zaplanowany z myślą o potrzebach klientów – mówi Przemysław Wojciechowski, New Business Director w Thermoplex. – Zauważyliśmy, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie branży na agregaty chłodnicze, co powoduje, że firmy takie jak nasza muszą się dostosować do pozytywnej koniunktury. Nowa hala stwarza idealne warunki dla techników do wykonywania najbardziej skomplikowanych i precyzyjnych prac przy agregatach, takich jak jak remonty silników czy wymiana skomplikowanych elementów. Jednocześnie hala potrafi zmieścić dwie dużych gabarytów naczepy lub maksymalnie osiem busów. Dziennie, przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie wykonać przeglądy dziewięciu agregatów lub zamontować do dziewięciu sztuk i oddać je na testy. Usytuowanie magazynu pod tym samym adresem sprawi, że montaże i naprawy będą przebiegać szybciej – dodaje.

Wcześniejsza lokalizacja była mniej atrakcyjna logistycznie. Aby dotrzeć do serwisu, klienci musieli przeprawiać się przez całe miasto. Nowa hala, zlokalizowana przy ulicy Piaskowej 122 w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Thermoplex prowadzi swoją działalność od początku, ma tę niedogodność wyeliminować. Do punktu można się dostać niemal bezpośrednio z wielopasmowej DK48. Całkowita powierzchnia placu manewrowego to 6000 mkw. Powierzchnia magazynowa łączna to 600 mkw. na towary, oraz 600 mkw. na halę napraw. Pozostałą powierzchnię zajmą między innymi biura.

Miejsce wyposażono w najnowocześniejsze technologie: stacje odzysków i odprowadzania odpadów oraz najnowszej generacji wentylację. Planowany odbiór nowego punktu to początek września 2019. Wstępny koszt inwestycji szacowany jest na około 2,5 miliona złotych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum