Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

To krzesło biurowe porusza się z prędkością 20 kilometrów na godzinę

Poruszanie się po dużych korporacjach nigdy nie było łatwiejsze. Nie chodzi wcale o dobre złącze internetowe, ale o dosłowną jazdę po biurowcu.. VW stworzył elektryczne krzesło biurowe, którego maksymalna prędkość to 20 km/h.
Reklama

VW wprowadził na rynek elektryczne krzesło biurowe. Poza regulacją wysokości i kątu nachylenia oparcia, krzesło posiada wbudowany system muzyczny i pas bezpieczeństwa. Niezbędny przy poruszaniu się z prędkością 20 km/h. 

Samochód biurowy

Wprawdzie krzesło przypomina fotel gamingowy, ale jest czymś więcej. Twórcy uważają go za namiastkę auta niemieckiej marki. Jak komentują twórcy - Krzesło pełni funkcję mini samochodu, który możemy prowadzić, trąbić, słuchać muzyki, a nawet dawać sygnał świetlny, gdy skręcamy do sali konferencyjnej. 

Krzesło biurowe jest ładowane za pomocą wyjmowanej baterii. Na jednym ładowaniu może przejechać do 12 kilometrów. Krzesło ma czterocalowe aluminiowe felgi na kołach. Zamiast kierownicy krzesło ma dwa pedały, którymi użytkownik może poruszać stopami, aby zmienić kierunek.

Paski świetlne LED biegną wzdłuż podłokietników. Wskazują one na zmiany kierunku. Dla bezpieczeństwa w biurze, krzesło posiada również dwa światła hamowania. Kamera cofania wyświetlana jest na ekranie dotykowym, a czujniki 360 stopni ostrzegają użytkowników o przeszkodach.

Czy można kupić elektryczne krzesło? 

Krzesło biurowe to jednak tylko prototyp: samochód biurowy nie wchodzi do produkcji. Ale prototyp można przetestować u dealerów i na imprezach w Norwegii.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum