Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Twisto udostępniło płatności Apple Pay

Od dziś użytkownicy smartfonów i zegarków z systemem iOS mogą dokonywać z Twisto płatności zbliżeniowych korzystając z Appe Pay.
Reklama

Twisto to fintech oferujący płatności odroczone „kup teraz, zapłać później” w aplikacji. Po zarejestrowaniu klient otrzymuje bezpłatny miesięczny limit, w ramach którego może przesunąć płatność w każdym sklepie – internetowym i stacjonarnym - nawet o 45 dni za darmo – i później za opłatą. 

- Użytkownicy iOS stanowią aż jedną trzecią klientów Twisto w Polsce, a Apple Pay to jedna z funkcji, na którą najbardziej czekali. Cieszymy się, że od dziś mogą dokonywać płatności mobilnych z Twisto w każdym sklepie. Doświadczenie z Czech, gdzie Apple Pay oferujemy od dłuższego czasu, pokazuje, że użytkownicy Apple Pay to nasi najbardziej aktywni klienci,  dokonujący średnio 20 proc. transakcji więcej niż inni użytkownicy – mówi Renata Salata, Chief Commercial Officer w Twisto.

Apple Pay pozwala na uniknięcie dotykania przycisków terminala i gotówki w sklepach stacjonarnych. Aby uregulować należność za zakupy wystarczy zbliżyć telefon obsługujący Apple Pay do czytnika i uwierzytelnić transakcję korzystając z rozwiązań biometrycznych w telefonie - Touch ID (odcisk palca) lub Face ID (identyfikacja twarzy). Apple Pay umożliwia także łatwe dokonywanie płatności online i w aplikacjach, bez podawania danych i wypełniania formularzy.

Podczas zakupów Apple Pay wykorzystuje numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Dzięki temu numer karty klienta nie jest przechowywany w urządzeniu, ani na serwerach Apple. W chwili dokonywania płatności Apple nie udostępnia numerów kart sprzedawcom. Podczas płatności kartą płatniczą nie są przechowywane informacje o transakcjach, które można byłoby powiązać z osobą dokonującą zakupu.

Aby zacząć korzystać z Apple Pay wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji Twisto. Do cyfrowego portfela Apple można dodać kartę wirtualną i kartę fizyczną Twisto. Płatności zbliżeniowe Apple Pay są obsługiwane przez iPhone SE, iPhone 6 i wyższe modele oraz przez Apple Watch.

Do 2024 r. Twisto planuje całkowicie zrezygnować z wydawania kart plastikowych, przechodząc na płatności zbliżeniowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum