Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

UNITRA pokazała ceny. Tanio nie jest

UNITRA, której sprzęt towarzyszył wielu pokoleniom, ponownie stawia sobie za cel podbicie serc Polaków. Jednakże, charakteryzowanie tego sprzętu jako budżetowego staje się trudniejsze. Rodzi się pytanie, czy cena jest odzwierciedleniem jakości czy też wyraża chęć wykorzystania sentymentu dla celów zysku?
Reklama

 

 

 

W 1958 r. utworzono Zjednoczenie Przemysłu Elektronicznego i Zjednoczenie Przemysłu Teletechnicznego w Warszawie, które w 1961 r. połączono w UNITRĘ. W 1971 r. powstało Zjednoczenie Przemysłu Elektronicznego Unitra, które w swojej szczytowej formie zatrudniało 100 tys. osób.

W 1978 r. UNITRĘ podzielono na Unitra-Elektron i Unitra-Dom. W 1982 r. zjednoczenia zostały zlikwidowane, a przedsiębiorstwa elektroniczne uzyskały samodzielność. W wyniku przekształceń ustrojowych w 1989 r. wszystkie zjednoczenia i zrzeszenia zostały zlikwidowane.

UNITRA chce podbić rynek audio

Nowa UNITRA prezentuje ambitne strategie, w tym plany utworzenia własnej fabryki oraz działu rozwojowego, który będzie projektować sprzęt w zakładzie na Ursusie (Warszawa). Zgodnie z doniesieniami portalu dailyweb.pl, aktualnie zespół Unitry liczy 20 osób. Widać wyraźne dążenie do tworzenia produktów o charakterze bardziej rzemieślniczym, co potwierdzają również ceny oferowanego sprzętu, skierowanego przede wszystkim do wymagającej klienteli zainteresowanej sprzętem audio najwyższej jakości.

Od 30 czerwca trwa przedsprzedaż nowego asortymentu, którego premiera zaplanowana jest na 30 października. W dniu premiery nabywcy otrzymają także ekskluzywny dostęp do sprzętu przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek. Design produktów nawiązuje do klasycznych wzorców, kojarząc się ze starszymi produkcjami.

Ceny sprzętu UNITRA

  •  KG-25 – kable głośnikowe 2,5 mm - 799 zł
  • KG-40 – kable głośnikowe 4 mm - 1699 zł
  • WSH-805 – wzmacniacz zintegrowany dual mono - 14 999 zł
  • CSH-801 – Odtwarzacz CD z DAC - 6 499 zł
  • GSH-801 – EDMUND Gramofon dla najbardziej wymagających - 14 999 zł
  • GSH-630 – FRYDERYK Gramofon 100% Unitra - 10 999 zł
  • ZGZ-801 – Zestaw głośnikowy o konstrukcji zamkniętej - 19 999 zł
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (42)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum