Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Visa łączy się ze Stripe

Visa rozszerzyła współpracę ze Stripe - fintechem zajmującym się przetwarzaniem płatności online. Za pomocą Stripe Connect przedsiębiorcy mogą akceptować płatności B2B. Platforma Visa B2B Payables Automation umożliwia kupującym rejestrację, zarządzanie i płatności online za pomocą karty Visa Commercial.
Reklama

Dzięki współpracy Stripe z Visą, kupujący mogą inicjować płatności za faktury za pośrednictwem wirtualnego konta karty, również w przypadkach, gdy dostawca nie przyjmuje płatności kartami płatniczymi.
Nowa usługa jest rozszerzeniem partnerstwa zawartego w 2018 r., kiedy obie firmy umożliwiły płatności push w czasie rzeczywistym.

Według Paweł Działak, CEO operatora płatności Tpay, w dobie pandemii, która przyspieszyła cyfrową edukację konsumenta, tego typu rozwiązania ułatwiają przedsiębiorcom funkcjonowanie i rozliczanie się między dostawcami. Przejście do płatności cyfrowych przynosi korzyści zarówno kupującym, jak i dostawcom, ponieważ eliminuje ręczne przetwarzanie i usprawnia uzgodnienie sald. Zwiększa to produktywność i jednocześnie zmniejsza liczbę błędów i oszustw.

Rozwiązanie umożliwia również kupującym i dostawcom lepsze zarządzanie kapitałem obrotowym, dzięki wykorzystaniu karty Visa Commercial. Nowa usługa jest dostępna w 30 krajach i może być aktywowana przez banki członkowskie, które korzystają z komercyjnego portfela kart Visa.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum