Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Visa: Polacy coraz bardziej gotowi na biometrię w płatnościach

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Visa, polscy konsumenci postrzegają płatności biometryczne jako bezpieczniejsze od tradycyjnych metod.
Reklama

92% badanych uważa, że rozpoznawanie odcisków palców jest najbezpieczniejszą formą uwierzytelniania płatności. Skanowanie oka respondenci wymieniali w drugiej kolejności (89% wskazań). Wygoda jest również ważnym kryterium zachęcającym do stosowania biometrii - aż 55% użytkowników kart zrezygnowało z zakupu online z powodu zapomnianego hasła.

Biometria postrzegana jest jako rozwiązanie szybsze (73%) i łatwiejsze w użyciu (76%)
w porównaniu z posługiwaniem się hasłem. Choć technologia jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, wiele osób w Polsce miało styczność z jakąś formą uwierzytelnienia biometrycznego, np. 63% konsumentów korzystało z technologii rozpoznawania odcisku palca.

W kontekście wprowadzenia silnego uwierzytelnienia klienta w Polsce, badania zlecone przez Visa wskazują na to, że rośnie zainteresowanie technologią biometryczną. 46% posiadaczy kart za zaletę biometrii uznaje brak konieczności pamiętania wielu haseł, a 35% zauważa, że danych biometrycznych nie da się zapomnieć ani zgubić.

 

 

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum