Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W supermarketach niedługo kupimy... prąd

Szykują się zmiany w funkcjonowaniu supermarketów. Firmy SMA Solar Technology i Danfoss pracują nad wspólnym rozwiązaniem, który umożliwi supermarketom produkcję energii elektrycznej w panelach słonecznych, zarządzanie zużyciem energii i chłodu wewnątrz budynku a także sprzedaż energii na zewnątrz. Energią wyprodukowaną na dachach supermarketów będzie można też ładować samochody elektryczne.
Reklama

- Supermarkety nie będą jedynie dostawcami świeżej żywności, lecz będą również odgrywały znaczącą rolę w ulepszaniu takich cech sieci energetycznych jak ich niezawodność, przyjazność środowisku oraz elastyczność - prognozuje Jürgen Fischer, prezydent Danfoss Cooling. 


- Produkty z przemysłu chłodniczego i grzewczego wspomagane rozwiązaniami z zakresu paneli fotowoltaicznych, przechowywania energii oraz stacji ładowania pojazdów zasilanych energią elektryczną będą wykorzystywane w supermarketach przyszłości - dodaje Jürgen Fischer.

Grupy Danfoss i SMA Solar Technology zawiązały wspólną spółkę o nazwie Coneva, której siedziba będzie w Hamburgu.

Nowa firma ma oferować rozwiązania służące optymalizacji procesu zużycia energii przez supermarkety przy wykorzystaniu takich parametrów jak aktualna cena energii elektrycznej, temperatura na zewnątrz budynku, natężenie promieniowania słonecznego oraz zmieniające się wymagania sieci energetycznej.

- Nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej może zostać sprzedana lub przechowana przez systemy elektryczne i grzewcze. Integracja z rynkiem energii elektrycznej pozwala również na zapewnienie dostaw niedrogiej i przyjaznej środowisku energii. Dodatkowo możemy wybudować stacje ładowania pojazdów zasilanych energią elektryczną - zapowiada Jochen Schneider, general manager w Coneva.

Grupa SMA, której sprzedaż w roku 2016 osiągnęła poziom ok. 1 miliarda euro, jest producentem inwerterów solarnych, czyli głównego komponentu każdej elektrowni słonecznej. Siedziba firmy mieści się w Niemczech w miejscowości Niestetal w pobliżu Kassel.

Grupa SMA ma przedstawicielstwa w 20 krajach i zatrudnia ponad 3 tys. pracowników na całym świecie,

Danfoss zatrudnia ok. 25,2 tys. osób i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 60 krajach.
W Polsce znajduje się 7 zakładów produkcyjnych Danfoss. Łączne zatrudnienie grupy w Polsce kształtuje się na poziomie 1,7 tys. osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum