W tym miejscu zrobimy zakupy 24/7. Pierwsze PopBoxy stanęły w Warszawie

Ku zaskoczeniu wielu, automaty sprzedażowe powstały już w 1883 r. Skonstruowana przez Percivala Everitta maszyna sprzedawała pocztówki, koperty, papier listowy i inne tego typu akcesoria. Automaty vendingowe szybko stały się popularne na całym świecie. Na początku XIX wieku w Niemczech było już 15 tys. takich urządzeń, które sprzedawały przechodnią czekoladowe wyroby. Ich popularność rosła a wraz z nią pomysły na szersze zastosowanie automatów. W niedługim czasie maszyny zaczęły także sprzedawać papierosy, gumy do żucia, zapałki oraz wyroby mydlane. W Polsce pierwsze automaty vendingowe pojawiły się znacznie później, ponieważ dopiero na początku lat 90. XX w. – po okresie PRL-u.

Ogromna popularność automatów vendingowych
Aktualnie automaty vendingowe cieszą się ogromną popularnością, możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że przeżywają swoją drugą młodość. Wszystko za sprawą rozwoju technologii i odpowiedzi na całodobowe potrzeby konsumentów. Automaty są doskonałym obejściem przepisów, które zakazują handlu w niedziele. Rekordzistą w posiadaniu automatów vendingowych jest Japonia. Posiada ona jeden automat na dwudziestu kilku mieszkańców i jesteśmy w stanie kupić w nich prawie wszystko.
W Polsce temat automatów vendingowych również silnie się rozwija za sprawą PopBox-ów. Zyskały one silnie na swojej popularności w czasach epidemii, kiedy większa część ludzi unikała kontaktów personalnych. Aktualnie szacuje się, że w automatach vendingowych Polacy wydają około 300 mln zł rocznie.

Czytaj więcej
Lista lokalizacji Żabka Nano. To już ponad 50 sklepów
Odpowiadając na duży popyt, coraz popularniejsze stają się bezobsługowe sklepy, które zbudowane są z pomieszczenia wypełnionego różnego rodzaju automatami vandingowymi. Nowy format działa już w Warszawie, gdzie DeliBoxy oferują przekąski i dania gotowe, zaś CandyBox oferuje najróżniejsze słodycze. Ponadto automaty umożliwiają zrobienie szybkich zakupów, gdzie poza napojami i przekąskami znajdziemy podstawowe produkty, takie jak jajka, makarony oraz mrożone pizze.
Unikalność PopBox-ów polega na możliwości zrobienia wszystkich zakupów w jednym miejscu. Z tematycznych box-ów kupimy napoje, chipsy, dania gotowe, zestawy śniadaniowe, ciastka, batoniki, cukierki, rameny, żelki, a nawet suszone larwy owadów. Produkty sprowadzane są z Japonii, Tajwanu, Korei Południowej, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Czech, Niemiec, Bułgarii czy USA.
Gdzie znajdziemy PopBox-y?
Sklepy znajdziemy w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku 29 oraz Powązkowskiej 42. PopBox-y dostępne są 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu.

Czytaj więcej
Biedronka całodobowo – lista sklepów otwartych 24h