Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W tym miejscu zrobimy zakupy 24/7. Pierwsze PopBoxy stanęły w Warszawie

Zakupy 24/7 nawet w święta? - Nie ma najmniejszego problemu i nie chodzi wcale o całodobowe sklepy lub Żabki Nano. Rozwiązanie jest dużo prostsze, ponieważ chodzi o automaty vendingowe, czyli bezobsługowe maszyny sprzedażowe. Chociaż znane są one na świecie od kilkuset lat, aktualnie przeżywają swój renesans. Wszystko za sprawą PopBox-ów.
Reklama

Ku zaskoczeniu wielu, automaty sprzedażowe powstały już  w 1883 r. Skonstruowana przez Percivala Everitta maszyna sprzedawała pocztówki, koperty, papier listowy i inne tego typu akcesoria. Automaty vendingowe szybko stały się popularne na całym świecie. Na początku XIX wieku w Niemczech było już 15 tys. takich urządzeń, które sprzedawały przechodnią czekoladowe wyroby. Ich popularność rosła a wraz z nią pomysły na szersze zastosowanie automatów. W niedługim czasie maszyny zaczęły także sprzedawać papierosy, gumy do żucia, zapałki oraz wyroby mydlane. W Polsce pierwsze automaty vendingowe pojawiły się znacznie później, ponieważ dopiero na początku lat 90. XX w. – po okresie PRL-u. 

automaty vendingowe - vintage/fot. shutterstock
automaty vendingowe - vintage/fot. shutterstock

Ogromna popularność automatów vendingowych

Aktualnie automaty vendingowe cieszą się ogromną popularnością, możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że przeżywają swoją drugą młodość. Wszystko za sprawą rozwoju technologii i odpowiedzi na całodobowe potrzeby konsumentów. Automaty są doskonałym obejściem przepisów, które zakazują handlu w niedziele. Rekordzistą w posiadaniu automatów vendingowych jest Japonia. Posiada ona jeden automat na dwudziestu kilku mieszkańców i jesteśmy w stanie kupić w nich prawie wszystko. 

W Polsce temat automatów vendingowych również silnie się rozwija za sprawą PopBox-ów. Zyskały one silnie na swojej popularności w czasach epidemii, kiedy większa część ludzi unikała kontaktów personalnych. Aktualnie szacuje się, że w automatach vendingowych Polacy wydają około 300 mln zł rocznie. 

 

Odpowiadając na duży popyt, coraz popularniejsze stają się bezobsługowe sklepy, które zbudowane są z pomieszczenia wypełnionego różnego rodzaju automatami vandingowymi. Nowy format działa już w Warszawie, gdzie DeliBoxy oferują przekąski i dania gotowe, zaś CandyBox oferuje najróżniejsze słodycze. Ponadto automaty umożliwiają zrobienie szybkich zakupów, gdzie poza napojami i przekąskami znajdziemy podstawowe produkty, takie jak jajka, makarony oraz mrożone pizze. 

Unikalność PopBox-ów polega na możliwości zrobienia wszystkich zakupów w jednym miejscu. Z tematycznych box-ów kupimy napoje, chipsy, dania gotowe, zestawy śniadaniowe, ciastka, batoniki, cukierki, rameny, żelki, a nawet suszone larwy owadów. Produkty sprowadzane są z Japonii, Tajwanu, Korei Południowej, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Czech, Niemiec, Bułgarii czy USA.

Gdzie znajdziemy PopBox-y? 

Sklepy znajdziemy w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku 29 oraz Powązkowskiej 42. PopBox-y dostępne są 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum