Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Współpraca PepsiCo ze startupami w łańcuchu dostaw

PepsiCo Labs nawiązało współpracę z 6 startupami, które umożliwią wdrażanie zrównoważonych rozwiązań w całym łańcuchu dostaw; dalsze partnerstwa planowane są na kolejny okres 12 miesięcy.
Reklama

Po dokonaniu analizy testów nowych technologii, PepsiCo będzie dążyć do wdrożenia zweryfikowanych rozwiązań w całym łańcuchu dostaw w roku 2023 i kolejnych latach.

Działania pilotażowe będą się odbywać  na terenie Europy, w tym w Turcji, Belgii i Portugalii, koncentrując się na czterech głównych obszarach:

1. Wydajność i automatyzacja

PepsiCo w Turcji dokona próbnego wdrożenia monitorów Pulse Industrial i BrenPower, które wykrywają awarie odwadniaczy przy wykorzystaniu systemów AI. Zastosowane technologie mają na celu redukcję śladu węglowego w zakładach PepsiCo poprzez zmniejszanie strat pary i ogólną poprawę wydajności.

2. Zrównoważona technologia czyszczenia i higieny

PepsiCo w Portugalii przetestuje rozwiązanie Ozo Innovations, które wykorzystuje zaawansowaną technologię elektrochemiczną w celu zapewnienia lepszej higieny miejsc pracy w zakładach produkcyjnych. Urządzenie Elocube produkowane przez Ozo wykorzystuje elektrolizę w celu zamiany zimnej wody i soli w wydajny roztwór przeznaczony zarówno do czyszczenia, jaki i dezynfekcji. W przypadku pozytywnego zakończenia testów, technologia pozwoli zrewolucjonizować procesy czyszczenia, zmniejszając zużycie środków chemicznych, wody oraz energii.

3. Recykling

Wykorzystując opatentowany proces przetwarzania, startup UBQ Materials zamienia nieposortowane odpady domowe, w tym wszystkie organiczne i nienadające się do recyklingu tworzywa sztuczne, w termoplastyczny materiał pochodzenia biologicznego o pozytywnym oddziaływaniu na klimat. PepsiCo przetestuje nowy materiał na stojakach promocyjnych Lay's w całej Turcji, zmierzając w ten sposób to zamknięcia obiegu.

Startup Security Matters opracował system niewidzialnych znaczników, dzięki któremu możliwe jest zarówno fizyczne, jak i cyfrowe śledzenie odpadów opakowaniowych w zakresie identyfikacji, monitorowania i sortowania. Całość tych operacji zapisywana jest w systemie blockchain. PepsiCo będzie testować tę technologię, co pozwoli monitorować recykling w obiegu zamkniętym, umożliwi potwierdzenie osiąganych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także przyczyni się do usprawnienie sortowania odpadów.

4. Odzyskiwanie wody

Rozwiązanie Elateq, które zostanie przetestowane w Belgii, oferuje możliwość elektrochemicznego oczyszczania ścieków w celu usunięcia patogenów oraz zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych z wody przy mniejszym zużyciu energii. Jeżeli testy się powiodą, technologia zmniejszy całkowity ślad węglowy w zakładach PepsiCo i przyczyni się do budowy zamkniętej gospodarki wodnej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum