Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CIECH i Cargill z umową na sprzedaż soli spożywczej na rynkach europejskich 

Grupa CIECH, jeden z największych producentów soli warzonej w Europie, zawarła umowę z firmą Cargill — globalnym liderem na rynku produkcji i sprzedaży soli — na sprzedaż i dystrybucję soli spożywczej pochodzącej z nowoczesnej warzelni CIECH w niemieckim Stassfurcie oraz z zakładu produkcyjnego CIECH w Janikowie.
Reklama

Współpraca z Cargillem rozpoczyna się w okresie stopniowego zwiększania ilości soli produkowanej w warzelni w Stassfurcie, której docelowe moce produkcyjne mają sięgnąć 450 tys. ton rocznie.

– To bardzo ważny etap w rozwoju biznesu solnego Grupy CIECH. Wspierani ogromnym doświadczeniem Cargilla będziemy oferować najwyższej jakości produkty solne na rynkach europejskich – mówi Philipp Kley, dyrektor Business Unitu Sól w Grupie CIECH.

Dzięki współpracy z Grupą CIECH Cargill poszerzy swoją ofertę produktów solnych.

– Działamy w biznesie solnym w Ameryce Północnej od ponad 60 lat. Dzielimy się tym bogatym doświadczeniem z naszymi klientami, którzy wykorzystują sól jako ważny składnik w produkcji żywności – podkreśla Sonya Roberts, prezes Biznesu Solnego w Cargill.

Współpraca CIECH i Cargill (fot. mat. pras.)
Współpraca CIECH i Cargill (fot. mat. pras.)

Produkty solne i sól warzona w Polsce

Cargill to wiodący dostawca soli spożywczej i produktów solnych w regionie Ameryki Północnej, gdzie funkcjonują jego zakłady produkcyjne zlokalizowane w USA i na obszarze Karaibów. Sól dostarczana przez zakłady produkcyjne CIECH stanie się częścią portfolio spożywczych produktów solnych Cargilla, oferowanych na rynkach europejskich (marki Alberger®, Premier™, Micro-sized oraz Potassium Pro®).

Grupa CIECH jest największym producentem soli warzonej w Polsce. Moce produkcyjne zakładu w Janikowie (na Kujawach) sięgają 500 tys. ton soli rocznie. Asortyment fabryki obejmuje m.in. sól spożywczą, tabletki solne do uzdatniania wody, a także granulat solny. Oprócz Polski, sól z Janikowa trafia także do krajów Europy Środkowej i Skandynawii.

Od 2021 roku w ramach biznesu solnego CIECH funkcjonuje też drugi zakład produkcyjny, zlokalizowany w niemieckim Stassfurcie. Jego docelowe zdolności produkcyjne to 450 tys. ton, a asortyment obejmuje m.in. tabletki solne czy sól spożywczą, a w przyszłości także sól farmaceutyczną.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum