Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Esotiq & Henderson wystartuje na Zalando i Vosedo

Esotiq & Henderson, polski producent ekskluzywnej bielizny damskiej zanotował w pierwszym kwartale br. 51,3 mln zł przychodów ze sprzedaży (+12,2 % r/r) oraz 2,3 mln zł zysku netto (+1,1 proc. r/r). Grupie udało się również utrzymać na 62-proc. poziomie marżę brutto na sprzedaży.
Reklama

W kwietniu zanotowaliśmy ponad 60% wzrost sprzedaży i wzrost marży o ponad 7 punktów procentowych, więc nawet  uwzględniając 9 dni lockdownu w kwietniu 2021 roku jest to bardzo dobry wynik. Niekorzystny wpływ na wynik będzie miał nadal wzrost wynagrodzeń oraz kosztów utrzymania salonów oraz wyższe czynsze ze względu na wyższy kurs euro. Jesteśmy jednak bardzo dobrze do tego przygotowani, mamy bardzo dobrą sytuację finansową a dynamiczny wzrost sprzedaży i rozwój sieci salonów będzie to rekompensował. Cała kolekcja Wiosna/Lato 2022 jest już w naszych salonach i magazynach. Póki co panujemy też nad łańcuchem dostaw i wszelkie produkty „bazowe” udaje nam się dostarczać w miarę płynnie na bieżąco. Zdajemy sobie sprawę, że polityka Zero-Covid w Chinach może wprowadzać lokalne zawirowania, więc zdecydowaliśmy się na zwiększenie zapasu towarowego jako zabezpieczenie przed ewentualnymi opóźnieniami w dostawach - powiedział Adam Skrzypek, Prezes Zarządu Esotiq & Henderson S.A.

Sprzedaż e-commerce przez własne platformy wyniosła 9,7 mln zł

23,5% spadek sprzedaży w Internecie w pierwszym kwartale 2022 roku podyktowany jest powrotem klientek do galerii, który gdzie wzrost sprzedaży w salonach własnych wynosi 101%. Obniżenie sprzedaży dotyczy tylko spadków e-sklepach, ale chciałbym przypomnieć, że również znajdujemy się na wielu platformach zakupowych, na których odnotowujemy wzrosty sprzedaży. W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy rozpocząć sprzedaż w Zalando w Niemczech, gdzie kończymy wprowadzenie asortymentu. Prace w Vosedo idą zgodnie z harmonogramem., a otwarcie i rozpoczęcie sprzedaży planujemy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2022 roku – mówi Adam Skrzypek, prezes zarządu Esotiq & Henderson S.A.

W 2021 roku otworzyliśmy sklepy na Słowacji oraz w Macedonii i wciąż poszukujemy nowych rynków za granicą. Aktualnie planujemy otwarcie salonów Esotiq w Emiratach Arabskich, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej, gdzie finalizujemy umowy o współpracy z partnerami – dodaje Adam Skrzypek, prezes zarządu Esotiq & Henderson S.A.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum