Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco przeprasza dostawców

Sieć Tesco poinformowała, że akceptuje ustalenia zawarte w raporcie przygotowanym przez Groceries Code Adjudicator. Organizacja zarzuciła spółce rażące łamanie kodeksu postępowania wobec dostawców. Prezes Tesco przeprosił kontrahentów i przyznał, że absolutna koncentracja sieci na marży operacyjnej miała zgubne konsekwencje dla biznesu i relacji z dostawcami.

Reklama

The Telegraph podał, że roczne śledztwo GCA wykazało, że największy detalista w Wielkiej Brytanii poważnie naruszał kodeks posterowania wobec dostawców. Siecią miała kierować chęć zysku. Naruszenia dotyczyły m.in. celowych opóźnień w płatnościach, niesprawiedliwego traktowania czy ignorowania skarg dostawców.

Tesco zobowiązało się do budowania relacji z dostawcami na zasadach partnerskich.

Dave Lewis, prezes sieci, przeprosił kontrahentów, podziękował za profesjonalne śledztwo i zaznaczył, że firma całkowicie zmieniła swoją politykę wobec dostawców.

- W ciągu ostatniego roku ciężko pracowaliśmy, aby Tesco było zupełnie inną firmą, niż ta opisana w raporcie GCA. Absolutna koncentracja na marży operacyjnej miała zgubne konsekwencje dla biznesu i relacji z dostawcami. Nasze zasady działania zostały całkowicie zmienione - przekonuje Dave Lewis.

Sieć stworzyła specjalną infolinię dla dostawców, która ma pomóc w rozwiązywaniu naglących problemów. Ponadto dokonano kompleksowego przeglądu zasad i form współpracy ze wszystkimi 300 dostawcami, zaktualizowano i wznowiono kodeks postępowania wobec dostawców oraz zmniejszono liczbę sposobów obliczania przychodów - z 24 do 5, a w przyszłym roku do 3.

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum