Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Makro: Podtrzymujemy wolę powrotu do negocjacji płacowych

- Sieć hurtowni MAKRO Polska prowadzi niezmiennie dialog społeczny ze związkami zawodowymi jako reprezentantami pracowników, z pełnym poszanowaniem ich praw wynikających z obowiązujących powszechnie ustaw, kultury dialogu oraz porozumienia regulującego zasady współpracy z Komisją Zakładową NSZZ Solidarność - poinformowała portal dlahandlu.pl Magdalena Figurna, dyrektor komunikacji Makro Cash and Carry Polska.
Reklama

Jest to komentarz do planowanego protestu związków zawodowych, które zarzucają firmie "brak dialogu ze strony pracodawcy, zamrożenie wynagrodzeń, przeciążenie obowiązkami w związku z niechęcią pracodawcy do zwiększenia zatrudnienia oraz umniejszanie roli związków zawodowych w zakładzie pracy".

Magdalena Figurna wyjaśnia, że ostatnie miesiące przyniosły zmiany personalne i organizacyjne, także na szczeblu zarządu MAKRO Polska. Wpłynęły one na kalendarz najistotniejszych aktywności strategicznych w naszej firmie. Mimo wszystko pracodawcy udało się dwukrotnie spotkać z przedstawicielami związków. W ramach negocjacji płacowych prowadzonych ze związkami pracodawca odniósł się jednoznacznie do przedstawianych przez nie postulatów, uznając je za wygórowane i nieuzasadnione wobec aktualnej sytuacji ekonomicznej spółki. Dbając jednak o dobrą współpracę i interesy wszystkich pracowników podczas ostatniego spotkania pracodawca jasno określił chęć powrotu do rozmów dotyczących negocjacji płacowych po zakończeniu roku finansowego przez spółkę, czyli po 30 września 2018 roku - podsumowała dyrektor ds. komunikacji.

- Podtrzymujemy leżącą po stronie MAKRO Polska wolę powrotu do negocjacji płacowych niezwłocznie po zakończeniu roku finansowego, o czym informowaliśmy wielokrotnie NSZZ Solidarność. Pragniemy również podkreślić, że zaufanie i kultura dialogu przynosiły dotychczas satysfakcjonujące dla obu stron rezultaty - zadeklarowała Magdalena Figurna.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum