Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sześć sklepów tygodniowo zmieni szyld z Tesco na Netto

Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć proces transformacji sklepów Tesco w Polsce. Właściciel sieci Netto zapowiada, że będzie to bardzo szybka operacja.
Reklama

Niedawno UOKIK wydał ostateczną zgodę na zakup sklepów Tesco przez Grupę Salling. Dzięki przejęciu Netto podwaja swoją działalność w Polsce. Trwają już prace nad przekształceniem 300 przejętych sklepów.

Odkąd w czerwcu 2020 roku Grupa Salling porozumiała się z brytyjską grupą w sprawie zakupu polskiego oddziału, strony czekały na ostateczne zatwierdzenie transakcji przez polskie władze.

- Bardzo się cieszę, że przejęcie stało się rzeczywistością. Dzięki przejęciu Tesco Polska podwajamy naszą działalność w Polsce i stajemy się znaczącym graczem na jednym z największych rynków w Europie - powiedział Per Bank, prezes Salling Group.

Polska już teraz jest największym rynkiem wzrostu Grupy Salling, a wraz z przejęciem grupa realizuje strategicznie plany ekspansji w Polsce, które są podstawą ogólnej strategii firmy. 

- Z niecierpliwością czekaliśmy na sfinalizowanie transakcji i możemy teraz rozpocząć planowaną przebudowę sześciu sklepów tygodniowo - mówi Michael Løve, CEO Netto International.

Plan Salling Group zakłada zainwestowanie ponad miliarda zł w przekształcenie sklepów Tesco w nowoczesne sklepy Netto.

Jak informowaliśmy, spółka Tesco Polska szykuje się do zwolnień grupowych, które mogą objąć 1230 osób w Polsce (tyle zostało zgłoszonych do Urzędu Grodzkiego w Krakowie). Restrukturyzacja obejmie struktury administracyjne, jak również wybrane sklepy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum