Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Handlowcy stracą na papierosach

Handlarze muszą do końca czerwca pozbyć się papierosów ze starą banderolą lub kupić nową, dopłacając do interesu lub sprzedając towar dużo drożej. Od 1 lipca zmienia się cena papierosów, bo rośnie akcyza - podała Gazeta Wrocławska.
Reklama

 - W magazynach zalega mnóstwo towaru, powinniśmy móc go sprzedać do wyczerpania zapasów, przecież wszyscy kupiliśmy go legalnie - denerwuje się Anatol Szpur, właściciel saloniku prasowego w Wałbrzychu.

O wyjaśnienie sprawy poprosili posła Zbigniewa Chlebowskiego. Wczoraj spotkał się on z przedsiębiorcami w wałbrzyskim Urzędzie Miejskim. Parlamentarzysta wyjaśnił, że wprowadzono taki przepis, bo akcyza w Polsce musi być stopniowo zrównana z tą w innych krajach Unii Europejskiej. - Od trzech tygodni obowiązuje specjalna ustawa, zgodnie z którą sprzedawcy będą mogli kupić w urzędzie skarbowym nowe banderole i nakleić je na paczki z papierosami. Będą mogli też podnieść ich cenę i sprzedać drożej, niż wynosi cena wydrukowana na opakowaniu.
Aby pieniądze zwróciły się sprzedawcom - papierosy z zapasów z doklejoną banderolą muszą być droższe od tych z nową akcyzą. - Trzeba będzie dopłacić do interesu, żeby wyrównać ceny. W tej sytuacji stracimy. Tak ma wyglądać pomoc rządu w czasie kryzysu? - pytali rozżaleni.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum