Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Klient weekendowy może wygenerować większość obrotów

Klienci coraz częściej robią zakupy w weekend. Taką prawidłowość zaobserwował Marek Hildebrand, właściciel czterech supermarketów w Brodnicy. - Obroty w piątek i sobotę są porównywalne do tych, które notujemy od poniedziałku do czwartku - powiedział w rozmowie z portalem dla handlu.pl.
Reklama
- Po przeanalizowaniu paragonów doszliśmy do wniosku, że ilość klientów i obroty w ciągu tych dwóch dni są porównywalne z wartością przychodów, które osiągamy w ciągu pozostałych dni tygodnia. Kupujący chętniej odwiedzają nas w weekendy, bo wtedy mają więcej czasu i mogą go poświęcić na duże zakupy. Klienci, którzy robią w naszych supermarketach zakupy codzienne, wydają jednorazowo mniej pieniędzy niż weekendowi - wyjaśnia Marek Hildebrandt.

PPHU Hildebrandt działa od 1990 roku. Obecnie prowadzi sieć liczącą cztery sklepy w Brodnicy. Wszystkie placówki działają pod wspólnym brandem Hildebrandt, choć każda dodatkowo posiada swoją własną nazwę, związaną z danym miejscem lub przyzwyczajeniem lokalnej społeczności.
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum