Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Łatwiej będzie można zmienić sprzedawcę energii

Porównywanie ofert różnych zakładów energetycznych będzie łatwiejsze dzięki ich publikacji na stronach internetowych sprzedawców. Łatwiej będzie też zerwać umowę z dotychczasowym sprzedawcą energii - podaje Dziennik Gazeta Prawna.
Reklama

11 marca 2010 r. w życie wejdzie bowiem nowelizacja ustawy - Prawo energetyczne, która m.in. do jednego miesiąca skraca okres oczekiwania na zmianę dostawcy energii. 

Nowe przepisy gwarantują odbiorcy wypowiedzenie umowy, na podstawie której przedsiębiorstwo energetyczne dostarcza mu paliwa gazowe lub energię, bez ponoszenia kosztów i odszkodowań. Wystarczy, że złoży do przedsiębiorstwa energetycznego pisemne oświadczenie o jej wypowiedzeniu. Umowa ulegnie rozwiązaniu z ostatnim dniem miesiąca, który nastąpi po tym, gdy nasze oświadczenie o odstąpieniu od umowy dotrze do przedsiębiorstwa. Każdy operator będzie musiał publikować listę sprzedawców energii, z którymi zawarł umowę. Natomiast każdy sprzedawca energii będzie musiał sporządzać i publikować oferty sprzedaży energii i paliw.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum