Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy i hurtownie wyprzedają zapasy papierosów

Sklepikarze i hurtownie stają na głowie, by przed 1 lipca wyprzedać zapasy papierosów - zauważa Dziennik Zachodni. Od środy nie można już będzie legalnie sprzedawać papierosów ze starymi znakami banderol chyba, że oznakuje się je tzw. banderolą legalizacyjną. A to podniesie cenę paczki o 1,3 złotego.
Reklama

Handlowcy starają się więc możliwie dużo towaru wypchnąć na rynek przed środą, licząc na to, że palacze zechcą zrobić sobie zapasy. Stara akcyza, niskie ceny - wywieszone na kioskach kartki zachęcają palaczy do większych zakupów.

Najgorzej jest tam, gdzie hurtownicy mieli pełne magazyny. - Zeszliśmy do ceny zakupu. Do papierosów dodawaliśmy zapalniczki a i tak zostały nam jeszcze zapasy - mówi gazecie pracownik rybnickiej hurtowni "Dymek".

Efektem nowego rozporządzenia będzie zwiększenie tytoniowej kontrabandy. Dla resortu finansów nie jest to jednak powód do zmartwienia - ze względu na postępujący wzrost ceny akcyzy dochody budżetu państwa z tytułu sprzedaży papierosów rosną i w ubiegłym roku sięgnęły kwoty niemal 15,8 mld złotych - czytamy w Dzienniku Zachodnim.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum