Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ABC, Groszek i Euro Sklep chcą pobić Biedronkę cenami. Mają nowe narzędzie - Megahity rządzą

Berlinki po 3,99 zł, Milka po 3,29 zł, masło extra Kanka 200 g za 4,69 zł, Jogobella za 1,45 zł, piwo Żubr po 2,39 zł i herbata Minutka po 4,99 zł za 100 sztuk, chipy Crunchips za 4,99 zł. Takie promocje wprowadziły sklepy ABC, Groszek i Euro Sklep, wraz z gazetką Megahity rządzą. Ceny obowiązują przy zakupie co najmniej 2 lub 4 (w przypadku piwa) sztuk produktu. Wszystkie wymienione szyldy sklepowe organizowane są przez Grupę Eurocash.
Reklama

Sklepy sprzedają produkty po minimalnej marży, ale zwiększają ruch klientów w sposób, który pozwala im zarobić. Do tego mają gwarancję zwrotu marży od producenta, I tak za parówki Berlinki sklep dostaje 83 grosze marży, za piwo Żubr - 15 groszy, za jogurt Jogobella - 14 groszy, za herbatę Minutka - 5 groszy, za czekoladę Milka - 40 groszy a za chipsy Crunchips - 70 groszy.

 

 

W ramach systemów miękkiej franczyzy Eurocashu w sieciach Groszek, ABC i Euro Sklep działa ponad 11 000 placówek, z których większość osiąga obrót na poziomie 200-400 tys. zł. Eurocash zapewniając im ceny, które przyciągną klientów, chce odwrócić trend spadku wartości koszyka zakupowego w małych sklepach. 

IMG_5765.JPG
IMG_5765.JPG

Choć sklepy korzystające z promocji "Megahity rządzą" nie mają obowiązku zakupów zcentralizowanych i w praktyce często korzystają z zaopatrzenia w małych hurtowniach, to w ramach mechanizmu promocyjnego mogą liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty przez producenta, biorącego udział w gazetkowej promocji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum