Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Beczki Palikota pozyskały kolejne 2 mln zł na tokenizację whisky

W ramach kończącej się II edycji programu „Beczki Palikota” zaangażowało się ponad 1000 osób, inwestując ponad 2 mln złotych.
Reklama
  • II edycja programu została zamknięta 4 czerwca.
  • W ramach I edycji programu w 2021 roku, projekt „Beczki Palikota” osiągnął cel maksymalny w 17 dni przed planowanym czasem zakończenia. 4067 inwestorów powierzyło Tenczyńskiej Okovicie łącznie 5 mln zł.
  • Jest to jedna z pierwszych tokenizacji whisky na świecie.

 

Tokenizacja whisky

W roku 2021 sprzedano pierwszą partię tokenów o łącznej wartości 5 milionów złotych. W ramach II kończącej się właśnie edycji zakładano sprzedaż tokenów o wartości od 1 do 3 mln złotych. Już potwierdzona kwota inwestycji przekroczyła 2 mln, co należy uznać za doskonały wynik i pełny sukces projektu, szczególnie pamiętając o warunkach otoczenia ekonomicznego i zawirowań wywołanych wojną w Ukrainie.

„Beczki Palikota” to program inwestycyjny przygotowany i wdrożony przez Tenczyńską Okovitę, który zapewnia inwestorom szybkie, tanie i w pełni bezpieczne inwestowanie w produkcję wysokiej jakości whisky i okowity. Pierwsza edycja programu została uruchomiona w grudniu 2020 r. i zakończyła się sukcesem w postaci zebrania kwoty 5 mln złotych.

Tokenizacja to proces zapewniający źródło finansowania projektów biznesowych, wykorzystujące technologię blockchain. Pozwala on na zdigitalizowany obrót wartościami będącymi przedmiotem tokenu.

To pierwszy w Polsce i być może jeden z pierwszych na świecie tak dużych projektów tokenizacji beczek whisky. - Tokenizacja  popularyzuje i rozszerza dostępność produkowanej przez nas whisky i okowity. Dzięki programowi inwestorzy mogą elastycznie reagować na sytuację rynkową i swoje potrzeby. Nie każdego stać na zakup całej beczki lub czekanie 3 lat na realizację zysku – mówi Janusz Palikot, współwłaściciel i pomysłodawca projektu Tenczyńskiej Okovity.

Każdy zainteresowany inwestycją mógł nabyć tokeny obejmujące pojemność w danej beczce wypełnionej whisky lub okowitą płacąc minimum 120 zł. Kwota ta odpowiada pojemności 0,5l w numerowanej beczce. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, aby móc mówić o whisky, alkohol musi leżakować w dębowej beczce minimum 3 lata. Tokeny dają szansę na płynne zarządzanie posiadanymi udziałami i samodzielną decyzję o czasie realizacji zysku z inwestycji w alkohole produkowane przez Tenczyńską Okovitę.

Każdy Klient uczestniczący w programie tokenizacji po 3 latach dostaje do wyboru kilka opcji zakończenia inwestycji. Po pierwsze może odebrać butelki 0,5l whisky szacunkowo warte 240 zł każda po zakończeniu cyklu produkcji lub może zostawić ten alkohol do sprzedaży Firmie. W takim scenariuszu zysk ze sprzedaży dzielony jest po połowie. Może zostawić w beczce na kolejne 3 lata powiększając swój zysk. Jak wskazuje doświadczenie alkohole stają się jednym z ciekawych alternatywnych rynków dla inwestorów liczących na zyski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum