Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Borówki w Lidlu dwa razy droższe niż na targowisku

Lidl sprzedaje borówki za 6,99 zł za 125 g, czyli 56 zł za kg. Tymczasem na targowisku kosztują od 22 do 30 zł za kg, czuł dwa razy taniej nóż w dyskoncie. Podobnie było, gdy Biedronka sprzedawała truskawki w cenie 14,27 zł za opakowanie 500g, czyli 28,52 zł. Tymczasem na targowiskach polskie truskawki oferowano wówczas w cenie od 16 do 26,5 zł za kg, czyli od 2 zł do 12 zł taniej za kilogram.
Reklama

Rodzime truskawki trafiają do sklepów sieci Biedronka przede wszystkim z Mazowsza (okolice Grójca, czy Czerwińska), a także z innych upraw tunelowych i szklarniowych np. Wielkopolski. W tej chwili dowożone są transporty dwóch odmian: szklarniowej - Malling Centenary oraz Alba i Flair z tuneli.

W szczycie sezonu pojawią się również większe tekturowe opakowania 1 kg oraz drewniane łubianki 2 kg z upraw polowych. Podobnie jak w zeszłym roku, w tym okresie sezonu truskawkowego dostawy do sklepów sieci Biedronka będą również realizowane bezpośrednio z upraw polowych do poszczególnych sklepów. Rok temu projekt objął pierwsze 300 placówek handlowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum