Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Druga odsłona jubileuszowej kolekcji Nytillverkad

IKEA świętuje swoje 80. urodziny wprowadzając na rynek jubileuszową kolekcję. Pierwsza odsłona kolekcji Nytillverkad w pastelowych barwach miała miejsce w lipcu tego roku. Teraz, wraz z drugą odsłoną marka przenosi nas do lat 70. i 80. włączając do oferty kultowe produkty tamtych czasów.
Reklama

W skład drugiej odsłony kolekcji Nytillverkad wchodzą meble i dodatki stworzone na bazie kultowych projektów Inez Svensson oraz Benta Gantzel-Boysena. Produkty zostały dostosowane do potrzeb nowego pokolenia oraz odświeżone pod kątem obecnych wymagań dotyczących materiałów i konstrukcji. Kolekcja zawiera meble stworzone z metalu przemysłowego, odważne kolory i wzory.

W skład kolekcji weszły poszewki na poduszki NICKFIBBLA lub wzory poszewek SVEDJENÄVA przypominającego odciski zwierzęcych łap, okrągły dywan z krótkim włosiem STOENSE w kolorze wyrazistej czerwieni. Po raz pierwszy pojawił się w katalogu IKEA w 1959 roku pod nazwą RONDO i od tego czasu nigdy nie wyszedł z mody.  Pomarańczowe świeczniki TUVKORNELL są wytwarzane z resztek niewykorzystanej przy produkcji innych przedmiotów stali, a następnie malowane.
Z okazji 80. urodzin IKEA fotel Nielsa Gammelgaarda ponownie wkracza na salony pod nazwą SKÅLBODA w pomarańczowej i czarnej wersji kolorystycznej jako część kolekcji Nytillverkad. Spod ręki utalentowanego Nielsa Gammelgaarda wyszedł również projekt prostego stolika na kółkach JÄRLÅSA. W 1984 roku gościł w katalogu pod nazwą HOFF.

Druga odsłona urodzinowej kolekcji Nytillverkad składa się z 11 produktów wyposażenia domu. Pojawi się w sprzedaży już od 1 października, a kolejne odsłony zawitają do sklepów i na IKEA.pl kolejno w styczniu i kwietniu w 2024 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum