Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Gdzie wyrzucić karton po mleku? Na takie pytania odpowie aplikacja

Gdzie wyrzucić karton po mleku, zepsutą zabawkę lub przeterminowane leki? Czy folia po chipsach nadaje się do recyklingu? Co zrobić z torebką po budyniu albo z tacką po mięsie? Wychodząc naprzeciw potrzebie dostarczenia szybkiej i rzetelnej informacji konsumentom, zainicjowany został projekt aplikacji ekologicznej Sorteusz.
Reklama

Sorteusz informuje, jak poprawnie się sortuje

Nowa, bezpłatna aplikacja Sorteusz pomoże uporać się z dylematami na temat sortowania odpadów.

Niestrudzony kameleon wyszuka odpowiedni kolor pojemnika dla zeskanowanego po kodzie kreskowym opakowania lub dla wpisanej w wyszukiwarce frazy, np. „szklanka żaroodporna” czy „jednorazowy kubek”. Aplikacja zawiera też kalendarz, w którym dwoma kliknięciami można dodać termin odbioru odpadów (wystarczy wybrać odpowiedni kolor śmieciarki w danym dniu) – dzień wcześniej i rano w dniu odbioru Sorteusz przypomni, że czas wystawić worki.

Sorteusz nie tylko informuje, ale też edukuje – rozprawia się z mitami na temat właściwego postępowania z odpadami, pokazuje, na czym polega recykling, tłumaczy, dlaczego warto sortować, pokazuje, że „plastiki” to też cenny materiał, który warto przywracać do obiegu i przywołuje konkretne dane dotyczące surowców oraz odpadów surowcowych.

Sorteusz zaprasza do zaangażowania i rywalizacji

Za każde zeskanowanie produktu lub wyszukanie odpadu użytkownikowi przyznawane są punkty, podobnie jak za dodawanie nowych kodów kreskowych, których jeszcze w bazie nie ma. Sorteusz zaprasza do zaangażowania i współtworzenia wartościowych informacji, które pomogą innym świetnie sortować odpady i wspierać ich recykling. Sorteusz to także gra pozwalająca na wypracowywanie mechanizmów poprawnej segregacji odpadów – i tu kameleon nagradza użytkownika punktami za każdą poprawną odpowiedź. Wyniki gromadzone są w rankingach, a najbardziej wytrwali i zaangażowani użytkownicy otrzymają ciekawe nagrody.

Sorteusz pomoże sortować odpady, fot. mat. pras.
Sorteusz pomoże sortować odpady, fot. mat. pras.

Partnerzy aplikacji Sorteusz

Aplikację stworzyła Magdalena Dziczek, od kilkunastu lat związana z systemem odpadowym i opakowaniowym, natomiast inicjatorami, dzięki którym Sorteusz powstał, są: Biedronka, Fundacja PlasticsEurope Polska, Nestlé Polska oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów Google Play lub AppStore. Więcej informacji na www.sorteusz.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum