Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce. Gdzie i kiedy odbywają się te największe?

Spacer wśród świątecznych dekoracji, kupowanie rękodzieła i picie grzanego wina, to już tradycja, która zagościła w Polsce na dobre. Zwyczaj przywędrował do nas z krajów niemieckojęzycznych i rozpowszechnił się we wszystkich miastach w Polsce. Te największe i najciekawsze odbywają się w dużych miastach i często są obiektem organizowanych w grudniu wycieczek. Gdzie możemy podziwiać największe Jarmarki Bożonarodzeniowe?
Reklama

 Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

13 edycja Bożonarodzeniowego Jarmarku we Wrocławiu rozpoczęła się 18 listopada i potrwa do 31 grudnia. Cała impreza odbędzie się na rynku głównym. Organizatorzy zapewniają, że na gości czeka rozbudowana strefa gastronomiczna, drewniane rękodzieło oraz kosmetyki naturalne. 

Ponadto uczestnicy jarmarku mogą liczyć na wejście do trzypoziomowego domu z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, gdzie można podziwiać panoramę Jarmarku.

 

Od 1 grudnia na rynku, przy choince pojawi się scena muzyczna, na której w weekendy będą odbywały się występy artystyczne oraz świąteczne koncerty. 6 grudnia będzie miało miejsce oficjalne rozświetlenie choinki i iluminacji miejskich.  

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się 18 listopada i potrwa do 23 grudnia. Na jarmarku zagości 155 stoisk oferujących upominki oraz dekoracje. Gdański jarmark jest bogaty w ofertę gastronomiczną. Podczas tegorocznej edycji, odwiedzający mogą wybrać spośród 20 różnych kuchni ze świata. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku odbywa się na Targu Węglowym, ulicy Bogusławskiego, ulicy Tkackiej oraz Dziedzińcu Forum.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy został podzielony na dwa etapy:

I etap - Bożonarodzeniowy od 18 listopada do 23 grudnia 2022,
II etap - Świąteczno-Noworoczny od 24 grudnia do 08 stycznia 2023.

Ten największy na Śląsku Jarmark odbywa się na Rynku Głównym w Katowicach. Jak co roku na uczestników czeka lodowisko. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu 

Poznański Jarmark Świąteczny działa od 19 listopada do 23 grudnia, w godz. 11:00-21:00 (z wyjątkiem poniedziałków) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Głównymi atrakcjami poznańskiego jarmarku jest: młyńskie koło, lodowisko, karuzela wenecka, domek Świętego Mikołaja oraz świąteczna scena z repertuarem artystycznym.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie rozpoczął się 25 listopada i potrwa do 01 stycznia 2023 r. Uczestnicy będą mogli liczyć na międzynarodowych wystawców, którzy przyjechali z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Jarmark odbywa się na Głównym Rynku. Wydarzeniu będą przyświecać świąteczne koncerty oraz konkurs na Szopkę Krakowską.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie

 

Jarmark Bożonarodzeniowy jak co roku pojawi się na Międzymurzu Piotra Biegańskiego. Od 26 listopada 2022 do 6 stycznia 2023, będzie można odwiedzić świąteczne stragany z rękodziełem i gastronomią. 

Na Rynku Starego Miasta wokół Pomnika Syrenki na Starówce ponownie pojawi się lodowisko na którym będzie można się poślizgać w świątecznej scenerii.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum