Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Karty podarunkowe idą jak świeże bułeczki

Jak wynika z danych zebranych przez centra Designer Outlet, tylko w 2022 roku odnotowano wzrost sprzedaży kart podarunkowych średnio o 30 proc. w porównaniu do poprzedzającego.
Reklama

Elegancki, pięknie zapakowany drobiazg zawsze będzie miłym upominkiem kojarzącym się z przyjemnością zakupów i czasem dla siebie. Nie bez znaczenia jest tu miejsce realizacji prezentu, bo przyjemność zakupu jest przecież tym większa, im ciekawszy wybór sklepów, w których można ją zrealizować. Dlatego w ostatnim czasie klienci bardzo chętnie sięgają po karty oferowane przez centra Designer Outlet, w których pojawiło się mnóstwo znanych, cenionych, międzynarodowych marek premium, dostępnych w atrakcyjnych cenach niższych od tych w salonach regularnych o 30 do nawet 70 proc.

- Zainteresowanie przedpłaconymi kartami podarunkowymi na polskim rynku retail w ciągu ostatnich lat wyraźnie rośnie. Obecnie można je kupić niemal w każdym centrum handlowym, także outletowym. Zainteresowanie kartami nie spada przez cały rok – mówi Agnieszka Kuś, Senior Marketing Manager, Designer Outlet Warszawa, ROS Retail Outlet Shopping.

Posiadacz karty ma swobodę robienia zakupów w dowolnym  sklepie i przywilej wyboru spośród wielu ciekawych i znanych marek. Klienci chętnie korzystają z nich np. w sklepach oferujących droższe artykuły, w których zakupy są zwykle związane z większym wydatkiem. - Z naszych doświadczeń wynika, że pomimo tego, że karty podarunkowe są zakupione na określoną kwotę, wielu klientów ostatecznie wydaje więcej. Karta podarunkowa zachęca ich do wejścia do sklepu i przeglądania produktów, a przy zakupie klienci często decydują się na wydanie większej kwoty – mówi Agnieszka Kuś.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum