Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koniec zielonej butelki Sprite

Koncern Coca-Cola poinformował, że od 1 sierpnia napój Sprite nie będzie już sprzedawany w zielonych butelkach. Firma zmienia butelki na przezroczysty plastik w ramach działań na rzecz większej odpowiedzialności za środowisko - piszą wirtualnemedia.pl
Reklama

Obecnie stosowany w butelkach Sprite plastik zawiera zielony politereftalan etylenu (PET), dodatek, którego nie można przetworzyć na nowe butelki.

- Usuwanie kolorów z butelek poprawia jakość materiału z recyklingu – powiedział cytowany w oświadczeniu Julian Ochoa, dyrektor generalny R3CYCLE, firmy pomagającej Coca-Coli w usprawnieniu recyklingu. - Podczas recyklingu przezroczyste butelki PET Sprite można przerobić na butelki, pomagając w tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym dla plastiku. Koncern oprócz koloru butelek, modyfikuje też logo i projekt opakowania na butelkach. MA to zapewnić bardziej „spójny wygląd i głos marki na całym świecie”. Dobrze znany i charakterystyczny dla marki zielony odcień będzie nadal używany na etykietach Sprite.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum