Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kto zarobi w lutym? Przed nami Walentynki, Tłusty Czwartek i ostatnie dni karnawału

Luty jest najkrótszym miesiącem w roku, ma zaledwie 28 dni – w przyszłym roku znów będzie 29. A jednak dzięki Walentynkom, Karnawałowi i Tłustemu Czwartkowi jest czasem dochodowym dla niektórych branż. Te trzy wydarzenia przyciągają klientów do kupowania i wydawania pieniędzy.
Reklama

W ramach analizy, Ebay Ads porównał wyniki sprzedaży ze stycznia 2023 r. z danymi z poprzedniego roku i wykazał, że w szczególności sprzedawcy detaliczni z sektorów technologicznego, jubilerskiego, modowego i spożywczego mogą spodziewać się znacznego wzrostu.

14 lutego - Walentynki

Walentynki są tuż za rogiem i ożywiają biznes prezentami od romantycznych po kiczowate. Kwiaty nadal cieszą się największą popularnością: popyt na prezenty kwiatowe wzrasta o 90 procent z wyprzedzeniem. 

 

Poza tym niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się ramki do zdjęć (+30 proc.) oraz biżuteria taka jak kolczyki (+20 proc.), zawieszki w kształcie serc (+70 proc.) czy zegarki na rękę (+10 proc.). Trendem, który nabiera coraz większego rozpędu w Polsce są małe zamki (+220 proc.) mające na celu uwiecznienie wspólnej miłości, np. na mostach czy zabytkach. 

Po pandemii karnawał znów jest obchodzony

Lata abstynencji spowodowanej pandemią korony sprawiły, że wielu konsumentów w końcu chce w tym roku ponownie odpowiednio świętować karnawał. Popyt na balony (+ 330 procent) i inne produkty karnawałowe jest odpowiednio wysoki. Oprócz odpowiedniej dekoracji trzeba oczywiście znaleźć też rozsądne przebranie. 

Branża kostiumowa pozostaje wierna swoim tradycjom. I tak dużą popularnością cieszą się księżniczki (+270 proc.), superbohaterowie (+220 proc.), ale też kostiumy zwierząt (+180 proc.). Ponadto klienci poszukują również akcesoriów takich jak peruki (+340 proc.) oraz zestawy do makijażu imprezowego (+180 proc.).

Detaliści, którzy chcą dobrze rozpocząć luty, nie powinni siedzieć bezczynnie, ale celowo wykorzystywać te trendy. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój nowych kategorii produktów, czy po prostu uwzględnienie marketingu istniejącego asortymentu, każdy, kto chce zwiększyć sprzedaż w lutym, nie może uniknąć tych dni. 

Tłusty Czwartek zaraz po Walentynkach

16 lutego obchodzone jest święto pączka  - Tłusty Czwartek. Każdy łasuch zje co najmniej kilka słodkich bułek. Statystycznie w Polsce, w Tłusty Czwartek Polacy spożywają przeciętnie ok. 2,5 pączka na osobę – w sumie w skali kraju oznacza to blisko 100 milionów pączków. Do przygotowania tak dużej liczby pączków w piekarniach, cukierniach i domach zostanie zużyte łącznie po ok. pół tysiąca ton cukru i masła, pięć razy tyle mąki pszennej, 1,3 mln litrów mleka oraz około 25 mln jaj.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum