Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Legendarna woda kolońska wraca na sklepowe półki. Receptura z przedwojennego archiwum

W najbliższych dniach na sklepowe półki trafi legendarna woda kolońska Prastara. Produkt po wieloletniej przerwie powraca na rynek w odświeżonej formie.
Reklama

Odtworzeniem kultowego zapachu i wznowieniem produkcji zajęła się notowana na rynku GPW firma kosmetyczna Miraculum. 

Zapach wody kolońskiej Prastara

Kompozycję zapachową wody kolońskiej Prastara opracowano na podstawie łacińskiego manuskryptu znalezionego w latach 50-tych w archiwum przedwojennej firmy PIXIN. Pierwowzór nuty zapachowej stworzył w 1682r Jean Paul Feminis, nadworny chemik Ludwika XIV.

- Z niekrytą satysfakcją informujemy, że z sukcesem zakończyliśmy prace nad odtworzeniem zapachu wody kolońskiej Prastara na podstawie odnalezionej w archiwum receptury i jesteśmy gotowi przekazać odświeżony produkt w ręce klientów. Powiększenie portfolio o tak kultową markę, to moment, który zapisze się na kartach historii Miraculum. Sądząc po licznych zapytaniach, liczymy, że Prastara spotka się z pozytywnym odbiorem rynku – komentuje Sławomir Ziemski, prezes zarządu Miraculum. 

Kosmetyk wraca na rynek po wielu latach przerwy – woda była produkowana przez Miraculum przez kilkadziesiąt lat w XX wieku. Spółka oprócz wznowienia produkcji odświeżyła wizerunek marki i spodziewa się, że produkt szybko zyska uznanie wśród klientów – szczególnie w środowisku barberskim. 

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna. Firma istnieje na rynku od 1924 roku. Spółka skupia w swoim portfolio 12 marek: Miraculum, PRASTARA, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum