Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Najdroższe figurki z Kinder Niespodzianki. Ferdi Fallobst pożądany

Jajka niespodzianki są popularne nie tylko wśród dzieci. Niektóre figurki są sprzedawane wśród kolekcjonerów nawet za 12 tys. euro. Które "figurki niespodzianki" są najcenniejsze?
Reklama

Jajko niespodzianka jest uważane za hit kasowy producenta Ferrero. Czekoladowe jajka wypełnione zabawkami są obecne na rynku od 1974 roku i od tego czasu zachwycają młodych i starszych. Największą popularnością cieszą się oczywiście figurki kolekcjonerskie, które, jak wiadomo, można znaleźć „w co 7 jajku”, donosi heidelberg24. Niektóre figurki z żółtych plastikowych jajek są niezwykle cenne wśród kolekcjonerów. 

 

Cenne figurki Kinder Niespodzianek - rzadkość decyduje o cenie

Stanie przy palecie z jajkami Kinder Niespodzianki i potrząsanie każdym jajkiem, aby dowiedzieć się, w którym z nich znajduje się upragniona figurka, jest dla wielu miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Odkąd popularne czekoladowe jajko istnieje na rynku, powstał ogromny wybór różnych serii - od małych smerfów po hipopotamy czy księżniczki Disneya.

Cenne figurki jajek niespodzianek - rzadkość decyduje o cenie/fot. shutterstock
Cenne figurki jajek niespodzianek - rzadkość decyduje o cenie/fot. shutterstock

Które z nich są jednak uważane przez kolekcjonerów za szczególnie cenne? To tak jak z większością przedmiotów kolekcjonerskich - im rzadsze, tym cenniejsze. Ważną rolę odgrywa również wiek jakim jest naznaczona "figurka niespodzianka". 

Te figurki z jajka niespodzianki osiągają cenę do 12 tys. euro

Prawdopodobnie najcenniejszymi postaciami z jajka niespodzianki są Smerfy. Ich pierwsze figurki zostały po raz pierwszy odkryte w żółtych plastikowych jajach w 1979 roku. Najdroższe wśród kolekcjonerów są smerf stróża nocnego, smerf fletowy i smerf próżności.

Nocny stróż Smerf ze swoją latarnią może przynieść do 12 tys. euro zysku, w zależności od wersji. Jednak figurka smerfa ​​osiąga tak wysoką wartość tylko wtedy, gdy jest wykrojem wykonanym z niebieskiego twardego plastiku, na którym namalowano czapkę i spodnie.

Smerf z fletem został sprzedany za ponad 5000 euro w 2021 roku – ale tutaj też liczy się wersja. Szczególnie cenna jest postać z granatowym malowaniem i żółtym fletem.

Wartość smerfa ​​próżności również różni się w zależności od wersji: smerf z ciemnoniebieskim lakierem i srebrnym lustrem kosztuje ponad 4000 euro, a smerf z przed serii wykonany z niebieskiego materiału podstawowego kosztuje co najmniej 3000 euro.

Jedną z niezwykle cennych figurek jest postać Ferdiego Fallobsta, którego wartość na niektórych niemieckich aukcjach sięga 3500 euro.

W Polsce najdroższy również jest smerf. Figurka przedstawiająca niebieskiego bohatera bajek z dzieciństwa jest wystawiona na Allegro za 700 zł. Ogłoszenie jest umieszczone od dwóch miesięcy i z tego co ustaliła nasza redakcja, cieszy się niegasnącym zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów. 

Najdroższa figurka kolekcjonerska w Polsce/fot. Allegro
Najdroższa figurka kolekcjonerska w Polsce/fot. Allegro

Jak poznać wartość tajemniczego jajka?

Nie tylko Smerfy z jaja niespodzianki mogą przynieść właścicielowi duże pieniądze. Krasnolud „Ferdi Fallobst”, wykonany z ciemnego materiału bazowego, ma wartość od 2000 do 3500 euro. Asterix i Pumuckl również są sprzedawane za porządne sumy. Za figurkę Asterixa można się spodziewać około 180 euro, a za figurkę Pumuckl około 100 euro.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum