Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Od czwartku Jarmark Wielkanocny na placu Wolności w Poznaniu

Ręcznie wyrabiana ceramika, ozdoby świąteczne, biżuteria, a także regionalne i zagraniczne smakołyki czekać będą na mieszkańców Poznania i turystów podczas Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku jarmark na pl. Wolności potrwa od czwartku 30 marca do niedzieli 2 kwietnia.
Reklama

W przedświąteczny nastrój poznaniaków wprowadzą dekoracje i instalacja w postaci prawie 4-metrowej palmy wielkanocnej. W drewnianych budkach i na stoiskach przybranych kolorowymi wstążkami zagości niemal 40 wystawców z unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi.

"Na pl. Wolności będzie można znaleźć wiele rzeczy przydatnych w przedświątecznych przygotowaniach - koszyki wiklinowe, wielkanocne ozdoby ceramiczne - jajka, kury, zające, ręcznie szyte ozdoby, wianki. Nie zabraknie także wielu pomysłów na oryginalne prezenty. Kupić będzie można unikatową ceramikę krymsko-tatarską, biżuterię z bursztynu, ręcznie wyrabiane świece sojowe czy galanterię. Ponadto w ofercie kupców znajdą się drewniane ozdoby, przetwory z lawendy i rękodzieło z jej kwiatami - suszone bukiety oraz kosmetyki" - podali organizatorzy.

Odwiedzający jarmark znajdą na pl. Wolności także lokalne i regionalne smakołyki, jak np. miody z przydomowej pasieki czy podlaskie sękacze. Nie zabraknie też produktów zagranicznych. Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się oferowane na jarmarkach artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Pojawią się też specjały z odleglejszych krajów - holenderskie, szwajcarskie, włoskie czy hiszpańskie sery, oliwki, a także cała gama greckich produktów z małych, rodzinnych przedsiębiorstw.

Organizatorzy podali, że ofertę handlową jarmarku wzbogacą także atrakcje dla najmniejszych gości - gry i zabawy oraz spotkania z Wielkanocnym Zającem, świąteczny spektakl dla dzieci oraz warsztaty wikliniarskie dla wszystkich grup wiekowych. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ pat/

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum