Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Z karty Moja Biedronka korzystają Czesi, Ukraińcy i Litwini. Każda nacja kupuje co innego

Program lojalnościowy Moja Biedronka ma już ponad 11,8 miliona aktywnych użytkowników. Od roku mogą z nich korzystać również użytkownicy zagranicznych numerów telefonów z sąsiednich krajów. Obecnie z karty Moja Biedronka najaktywniej korzystają Czesi, Ukraińcy i Litwini, natomiast Niemcy i Słowacy na czwartym i piątym miejscu.
Reklama

Biedronka przeanalizowała ich wybory konsumenckie, okazuje się, że każda nacja ma ulubione produkty z Biedronki, po które jej przedstawiciele wybierają się na zakupy w polskiej sieci.

Ponadnarodowe porozumienie panuje w kwestii pieluch Dada, ale odnaleźć można również specyficzne preferencje:

● Czesi są amatorami ryb morskich m.in. śledzi oraz makreli wędzonej, często kupują pieluchy Dada, a także sery pleśniowe typu Camembert.

● Ukraińcy doceniają pieluchy Dada, polskie masła, śmietany i mleko, często wybierają wędliny oraz świeże mięso wieprzowe. Jest też znacząca grupa miłośników śledzia po kołobrzesku.

● Litwini stawiają na proste i sprawdzone rozwiązania: np. żeberka BBQ wolno gotowane, piwa oraz alkohole wysokoprocentowe.

● Niemcy wpadają do sklepów sieci Biedronka po mięso, mięso i jeszcze raz mięso. Kupują m.in. kiełbasę (szczególnie białą) i szynki, ale lubią też deser w postaci ciast z Biedronki

● Słowacy szukają przede wszystkim nabiału. Interesują ich: masło i mleko Mleczna Dolina, a także pieluszki Dada

- Należy zwrócić uwagę, że wiele osób z zagranicy korzysta z polskich numerów telefonów z racji tutejszego miejsca zamieszkania, więc te dane dotyczą głównie tych, którzy do tej pory stale przekraczali granicę z myślą o zakupach w Biedronce – mówi Jakub Mazur, młodszy menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Wśród zagranicznych numerów przypisanych do kart Moja Biedronka najwięcej w nich jest aktualnie czeskich (41%), ukraińskich (25%) i litewskich (18%). Jednocześnie, w lutym i marcu zauważalnie wzrosła ilość nowych aktywacji kart Moja Biedronka przypisanych do numerów telefonów z Polski (odpowiednio: 20% i 15% więcej, niż średnio w ostatnich trzech miesiącach 2021 roku).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum